Rusko bude osvobozovat Palmýru. Na plánování závěrečného útoku se podílejí i vojáci od námořnictva

2356
Print Friendly, PDF & Email
Rusko bude osvobozovat Palmýru. Na plánování závěrečného útoku se podílejí i vojáci od námořnictva
Rusko bude osvobozovat Palmýru. Na plánování závěrečného útoku se podílejí i vojáci od námořnictva
Zdroj: www.euroasie.info

Ruská federace chce osvobodit Palmýru, tedy město v Sýrii, které leží zhruba 215 kilometrů severovýchodně od syrského hlavního města Damašku a je momentálně z velké části pod vlivem radikální, teroristické organizace Islámský stát. A nutno, že přípravy, na Ruskem slibované osvobození Palmýry se dolaďují a vrcholí doslova každý den. Podle íránské zpravodajské agentury, FARS se na této akci, hlavně tedy na kordinaci závěrečného útoku, krom ruských vojenských poradců, podílí také zhruba 60 příslušníků ruské námořní pěchoty. Cíl této vojenské akce je velice prostý, odprostit Palmýru od teroristického seskupení Daesh, spadající pod Al kájdu, která společně s Islámským státem, „táhne za jeden provaz“.

Zmíněných 60 vojáků, původem od ruského námořnictva pak „putuje“ k vládním jednotkám, kde slouží jako poradci.

Celý Ruskem zorganizovaný, vojenský, osvobozující útok na Palmýru by se ale nemohl úspěšně odehrát, pokud by ruská armáda měla jen vojáky a neměla zbraně, případně jiné vojenské vybavení, kterým by bojovala, proto si ho nyní uvedeme.

V současné chvíli se předpokládá, že na výše zmíněnou operaci by měli být nasazeny ruské moderní tanky T-90, které by obdržela 67. a 18. tanková brigáda, tedy lépe řečeno, dvě brigády, které celý osvobozující útok na město, povedou. Vedla ruských tanků se ale na celé operaci budou podílet také vojenské, bojové helikoptéry, které by měli být rozmístěny na nedalekém vojenském letišti.

Pokud se celá tato akce ze strany Ruska, povede bude se moci provládní armáda dostat až k doposud obklíčené lokalitě Der Ez-Zoir, což je hlavní město stejnojmenné provincie, kde se krom funkčního vojenského letiště nachází také velké množství ropných nalezišť.

To, že je Sýrie na ruských osvobozujících akcích, proti terorismu závislá je dnes naprosto jasné. A to jak samotné syrské vládě, která by bez ruských zásahu nejspíše padla, tak i ruskému vedení, včetně samotných teroristů, proti nimž je bojováno a kteří dneškem spáchali bombový útok na konzulát v Alepu. Podle všech informací byla bomba uložena v autě a vybuchla v přední části konzulátu. Bližší informace o obětech či pachatelích útoku zatím známy nejsou.

Tak snad touto, zatím ještě budoucí vojenskou akcí ze strany Ruska a tímto dnešním bombovým útokem na konzulát, budou teroristické organizace rozprášeny jednou pro vždy.

Zdroj: Eurasia.info

5/5 - (2 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů