Rusko bude kvůli turecké agresi posilovat vojenskou přítomnost v Arménii

482
Print Friendly, PDF & Email
Rusko bude kvůli turecké agresi posilovat vojenskou přítomnost v Arménii
Rusko bude kvůli turecké agresi posilovat vojenskou přítomnost v Arménii
Zdroj: www.sott.net

Ruská federace se rozhodla po nedávné turecké agresi, kdy tamější (turecká) obrana sestřelila ruský stíhací bitevník Su-24, posílit svou vojenskou přítomnost v Arménii. S informacemi o vojenském posílení v Arménii, konkrétně v jednom z arménských měst, Erebuni, které by si mělo odehrát v druhé polovině tohoto roku, přišlo ruské ministerstvo obrany.

To přesně tvrdí, že do města Erebuni, kde má Rusko svou leteckou základnu, by se ruské letectvo, jak už jednou bylo řečeno, mělo přesunout v druhé polovině tohoto roku, přičemž na základnu údajně dorazí až 18 stíhacích strojů, typu MiG-29.

Přípravy na tento vojenský přesun na leteckou základnu v Erebuni, započali již po novoročních prázdninách, kdy technici, přítomni na letecké základně, začali její zázemí, připravovat pro novou techniku. Ta by měla krom ruských stíhacích letounů, typu MiG-29, které byly už od 90. let, minulého století rozmístěny v Arménii, tvořit také 8 úderných vrtulníků, 24P a 8 transportních vrtulníků Mi-8MT, které na této základně údajně již přistáli a dříve byly umístěny na vojenském letišti Jižního vojenského okruhu v Krasnodarském kraji.

V souvislosti s tímto ruským vojenským posílením Arménie, nutno podotknout, že se jedná už o druhé významnější posílení letectva ze strany Ruské federace. To první posílení přišlo na začátku minulého prosince, kdy krátce před tím, došlo k sestřelení ruského stíhacího letounu, typu Su-24. Mimo to ale v době této turecké agrese docházelo také k velice vyostřeným vztahům mezi Arménií a Ázerbájdžánem kvůli sporu o Náhorní Karaby.

Ruské ministerstvo obrany počítá s tím, že se celkem 18 ruských stíhacích letounu, typu MiG-29, zapojí do ochrany vzdušného prostoru Arménie a mimo to budou součástí, sjednoceného systému protivzdušné obrany, nesoucí jméno „Společenství nezávislých států,“ kdy by měli krom ochrany vzdušného prostoru Arménie, provádět také pravidelné výcvikové lety.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů