Rusko bombarduje pozice Islámského státu, vypáleno 26 střel

473
Print Friendly, PDF & Email
Rusko bombarduje pozice Islámského státu, vypáleno 26 střelZdroj: www.novinky.cz
Rusko bombarduje pozice Islámského státu, vypáleno 26 střel
Zdroj: www.novinky.cz

Ruská federace, přesněji řečeno ruské ministerstvo obrany začalo včerejší nocí, pomocí raket, bombardovat další pozice Islámského státu v Sýrii. A to konkrétně z Kaspického moře, kde v současné chvíli kotví několik ruských, válečných lodí. Ruské ministerstvo obrany tuto zprávu, veřejnosti sdělilo pomocí videa, které najdete níže.

Společně s videem, ale ruské ministerstvo obrany vydalo i tento (níže odcitovaný) komentář, který byl zveřejněn pod video nahrávkou a jež Vám nyní s dovolením, odcituji:

Minulou noc lodě ruského námořnictva, které se skládají z raketové lodě Dagestan, raketové lodě Grad Sviyazhsk, Uglich a Veliky Ustyug, vypustili řízené střely na infrastrukturní zařízení Islámského státy v Sýrii z místa ležícího v Kaspickém moři.

Ruské ministerstvo také dodalo, že útok ruské armády na pozice Islámského státu, byl proveden díky vysoce přesným, raketovým systémům, nesoucí jméno Kalibr NK, které dokáží vypálit raketu, potažmo střelu s vysokou přesností.

Závěrem by bylo dobré připomenout, že všechny útoky na pozice teroristické organizace, Islámský stát, která nyní sužuje a trápí režim syrského prezidenta, Bašara Assada započali 30. zářím, kdy syrský vláda oficiálně požádala Rusko o vojenskou operaci, namířenou proti teroristům. Od té doby, Ruská federace zaznamenává jeden úspěch za druhým a podřilo se jí během 7, respektive dnes už 8 dnů zničit téměř 112 teroristických objektů, do nichž se zahrnují jak velitelská centra teroristů, tak i muniční sklady, či obrněná vozidla, která patřila džihádistům.

Zdroj: Svobodné noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů