Rusko a Izrael podniknou společné vojenské cvičení

733
Print Friendly, PDF & Email
Rusko a Izrael podniknou společné vojenské cvičeníZdroj: www.wertyzreport.cz
Rusko a Izrael podniknou společné vojenské cvičení
Zdroj: www.wertyzreport.cz

Ruská federace chce s židovským státem, jinak řečeno Izraelem, uspořádat společné vojenské cvičení, jež se pravděpodobně odehraje příští léto ve Středozemním moři. Informaci o společném Rusko-izraelském vojenském cvičení přinesli izraelské webové stránky, „Debka,“ jež úzce spolupracují s tamějšími zpravodajskými kruhy a které informovaly, například i o tom, že Rusko by během tohoto vojenského cvičení mělo používat své vojenské základny v Sýrii. Jak se ale na stránkách vzápětí píše, tak je prý velikou otázkou, zda-li právě tento ruský krok, nebude v samotné Sýrii vnímán jako zrádný.

A právě kvůli možnému zrádnému postoji Ruska vůči Sýrii se do Moskvy, již 7.června prý vydal izraelský premiér, Benjamin Netanyahu.

V souvislosti s možným zrádným postojem Moskvy, nutno ještě dodat, že Ruská federace by během uvedeného společného cvičení s Izraelem měla využívat lokality jako je syrský námořní přístav v Tartúsu, nebo syrskou leteckou základnu, Hmeimim, která se nachází v Latakii a měla by sloužit hlavně pro koordinaci celého cvičení. Co se týká Izraele, tak ten by měl využívat svá vojenská zařízení umístěná v Asdodu a Haifě.

Ke stále se zlepšujícím vztahům mezi Ruskou federací a Izraelem by bylo chybou, nezmínit se o dvou plynových polích, k jejichž spravování dostaly ruské společnost povolení. Ruský prezident, Vladimir Putin pak v rámci tohoto izraelského gesta židovskému státu slíbil, že bude v tomto regionu hájit energetické zájmy Izraele. Tato dohoda může Izraelskému státu v budoucnu velice pomoci, neboť touto cestou se tak Izrael stane méně závislým na Spojených státech.

Zdroj: Wertyzreport

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů