Ruské stíhačky T-50 slaví úspěch nad americkými F-35

1108
Print Friendly, PDF & Email
Ruské stíhačky T-50Zdroj: www.businessinsider.com
Ruské stíhačky T-50
Zdroj: www.businessinsider.com

Americké stíhačky F-35, jejichž výrobní náklady se vyšplhali na neuvěřitelných 400 miliard dolarů jsou podle australských odborníků po manévrovací stránce horší, než ruské, nově vyrobené stíhačky T-50. Informaci přinesl australský, zpravodajský portál, News.com.au

V současné chvíli, kdy je geopolitická situace mezi Spojenými státy a Ruskou federací, velice vyhrocená a současně s tím, je tak i velice blízko ke studené válce se značná část médií, začala zabývat otázkou, čí vojenská technika by v boji byla tou lepší.

„Může australská stáhačka F-35, vyrobená v Americe zdolat, ruskem vyrobenou stíhačku T-50?“ Tuto otázku si položil i autor článku, australského serveru News.com.au.

Dle jeho slov je takový scénář docela i možný. Podle videa, které naleznete pod článek, lze totiž usoudit, že ovladatelnost amerických, stíhacích strojů, není tak dokonalá, jako u nových, ruských stíhacích letounů T-50.

Krom toho kvalitu a úspěch, moderních ruský stíhaček předvedli už indičtí piloti na leteckém cvičení, kdy na ruských letounech, typu Su-30 nedali takřka žádnou šanci, svým soupeřům, kterými byly britské stíhačky, Tyhpoon. Stav leteckého cvičení dopadl pro indické piloty, celkem jednoznačně 12 britských letounu bylo donuceno se vzdát. Ruský letoun s indickými piloty, nebyl ze strany Británie „napaden“ ani jeden.

Autor článku krom špatné manipulace s americkými stíhačkami, podotýká také na slova amerického testovacího pilota, podle něhož nové F-35 mají mnoho problémů jsou prý ve finále horší, než stíhačky F-16D, které se aktivně používali v 80. letech, minulého století.

Dle zkušebního pilota jsou problémy, jak se senzorovými systémy, které dle výrobce, Lockheed Martin umožní stíhačce zasahovat cíle na dálku, tak i se samotným, jedním motorem F-35, který je prý na takovýto letoun v takovém množství, pro vyhnutí se střetnutí, či rychleézvýšení akcelerace a následný unik, nedostačující.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů