Ruské raketové systémy Točka v Sýrii

1101
Print Friendly, PDF & Email
Ruské raketové systémy Točka v Sýrii

Zdroj: www.military-today.com

Vláda Ruské federace poslala v několika předchozích dnech do Sýrie, hned pět desítek raket, patřících k ruskému raketovému, taktickému komplexu Točka. Aktuálně získané informace prozrazují, že dvě z těchto celkem padesáti raket již byly vystřeleny proti teroristům. Zprávu na základě informací amerických oficiálních činitelů, veřejnosti přineslo americké internetové zpravodajství Fox News.

Ruská raketová dodávka do Sýrie by se tak mohla stát, vůbec největší zásilkou takovýchto raket, které kdy byly mezi dvěma zeměmi, či chcete-li tak státy, exportovány. Krom toho by taky tento vojenský export mohl značně změnit dosavadní rozložení sil na Středním východě.

V souvislosti se samotným přesunem výše zmíněných raket, nelze zapomenout na jejich typ. Jedná se o pět desítek balistických raket patřících k systému SS-21, které do syrského přístavu Tartus dorazily před dvěma dny. Celkový dosah těchto raket se odvíjí od dané úpravy na raketovém systému. Nejčastěji se ale uvádí čísla okolo 70 až 185 kilometrů.

A jak už bylo poznamenáno výše, tak dvě z těchto celkem 50 střel, již byly vystřeleny proti bojovníkům tzv. „opozice“ v syrské provincii Idlib. Společně s těmito střelami pak byly proti bojovníkům opozice vystřeleny také čtyři další střely, tentokrát ale patřící k systému SS-26 Iskander.

Ohledně raketového systému Točka, jako zajímavost ještě doplním, že se aktuálně nejedná o zdaleka první použití tohoto systému v Sýrii. Již před rokem z toho systému vypálili raketu, třeba bojovníci Hizballáhu, nebo vojáci syrské armády.

Zdroj: Fox News

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů