Ruské raketové komplexy budou neviditelné

619
Print Friendly, PDF & Email
Ruské raketové komplexy budou neviditelnéZdroj: www.cz.sputniknews.com
Ruské raketové komplexy budou neviditelné
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Ruské raketové komplexy, typu S-400 a S-500 by se měly v několika následujících měsících stát díky „neviditelným“ kontejnerům pro vojenskou techniku, neviditelné. Informaci přinesl ruský zpravodajský celostátní deník , Izvestija, jenž pro další detaily odkazuje na zdroj z ruského ministerstva obrany.

Tím zdrojem, na něhož Izvestija v jednom ze svých článků odkazuje je jeden z úředníků tamějšího ruského ministerstva obrany, jež k „neviditelným“ kontejnerům, konkrétně poznamenal, cituji:

V tomto roce plánujeme dostat kontejnery určené konkrétně pro nejnovější protivzdušné a protiraketové systémy, včetně S-500.

Zároveň také dodal, že ruské ministerstvo obrany na tomto novém vybavení pracuje již několik let a aktuální situace je taková, že část kontejnerů se již produkuje sériově, přičemž ty další ještě čekají na zkoušku.

„Neviditelné“ kontejnery se podle všech dostupných informací, nijak zvláště vzhledově neliší od obyčejných mobilních kontejnerů. Pouze se v jejich stěnách nachází speciální pokrytí a vybavení, které brání šíření elektromagnetického záření. Tím se tak pro značnou část vojenské techniky protivníka, stává tento kontejner neviditelným.

Podle slov představitele ruského ministerstva obrany se předpokládá, že se těmito kontejnery budou přednostně vybavovat systémy jako je třeba – radiolokační stanice, komplexy rádio-elektronického boje či různá velitelská stanoviště.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů