Ruské námořnictvo vybombardovalo americký tajný bunkr v Sýrii

860
Print Friendly, PDF & Email
Ruské námořnictvo vybombardovalo americký tajný bunkr v SýriiZdroj: www.kp.ru
Ruské námořnictvo vybombardovalo americký tajný bunkr v Sýrii

Zdroj: www.kp.ru

Vojenské námořní síly Ruské federace údajně vybombardovaly raketami Kalibr americký, tajný bunkr a mimo to také komunikační a velitelské centrum v Dar Ezzat. Der Ezzat je oblast nacházející se v západní části syrského města, Aleppa, konkrétně v blízkoti hory Samann, kde se vyskytuje hojné množství jeskyní a podzemních prostor. Ruské rakety Kalibr, které byly na americký tajný bunkr vystřeleny, dle všeho odpálili ruské bitevní lodě, vyskytující se v blízkosti syrského pobřeží ve Středozemním moři. Informaci o ruském útoku na americký bunkr stojící v Sýrii, přinesl ve svém článku íránský zpravodajský server farnews.com.

Dle informací tohoto íránského zpravodajského serveru byl americký velitelský bunkr, ruskými raketami, Kalibr, naprosto zničen. Následek tohoto útoku se projevil, ale i na vojenských ztrátách. Při útoku totiž zemřelo hned 20 vojáků. A to z Ameriky, Izraele, Velké Británie, Saudské Arábie, Turecka a několik tureckých a katarských důstojníků, kteří dle zpráv řídili činnost teroristů i umírněné opozice.

Celá výše popsaná, ruská operace namířená, proti zahraničním rozvědkám v Dar Ezzat se samozřejmě neobešla, bez reakce odborníků. Ti konkrétně tvrdí, že zlikvidování tohoto centra bude pro teroristy znamenat značné oslabení v okolí měst Aleppa a Idlib, kde se aktuálně bojuje.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů