Ruské loďstvo míří k břehům Krymu. Ukrajina zde plánuje raketové cvičení

668
Print Friendly, PDF & Email
Ruské loďstvo míří k břehům Krymu. Ukrajina zde plánuje raketové cvičení
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Námořní vojenské síly Ruské federace vyráží v těchto dnech na otevřené moře, směrem na západ od ruského poloostrova Krymu. Důvodem ruské vojenské výpravy je zajištění krymského vzdušného prostoru, před ukrajinským cvičením, jež by se mělo už brzy ve výše uvedených, západně položených pozicích odehrát. Informaci o ruské, obranné operaci, sdělil ruské informační agentuře, RIA Novosti její vlastní zdroj.

Ten dle RIA Novosti konkrétně uvedl, cituji:

Bitevní lodě Černomořské flotily integrované do systému protivzdušné obrany Jižního vojenského okruhu obsadily pozice u západního pobřeží Krymu od 1. do 2. prosince. V tyto termíny Ukrajina plánuje raketových střeleb. Lodní oddíly PVO jsou momentálně v bojové pohotovosti.

K současné aktivitě ruského loďstva zároveň ale také ještě uvedl, znovu cituji:

Lodní protivzdušné palebné prostředky jsou určeny na zasažení především těžkých protilodních a okřídlených raket. Spolu s pozemními jednotkami PVO na území poloostrovu postaví tyto lodě fakticky nepřekonatelnou bariéru před nepřátelskými raketami.

Prohlásil a dodatečně uvedl, že existuje vysoká pravděpodobnost, že ruské lodě v brzké budoucnosti dostanou rozkaz o zvýšení bojové pohotovosti.

K ukrajinskému vojenskému cvičení se už vyjádřil také šéf tiskového střediska ukrajinského leteckého velení, Vladimir Kryžanovskij, jenž ve vysílání televize 112 Ukrajina prohlásil, že ukrajinské cvičení, jehož náplní je střelba raket, již započalo.

Raketové cvičení Ukrajiny se ale stalo terčem pozornosti také ze strany ruského ministerstva zahraničních věcí. To v reakci na ukrajinské informační prohlášení o přesunu raketových střeleb z Černého moře do neutrálních vod, uvedlo že se jedná o pouhopouhou ukrajinskou provokaci. Jejím cílem je dle ruského tvrzení, vyvolat tvrdou ruskou reakci. Zmínění ruský úřad také připomněl, že plány daného cvičení jsou porušením mezinárodních dohod a vytvářejí nebezpečí pro civilní letadla.

Zdroj: RIA Novosti

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů