Ruské letectvo vybombardovalo největší tábory Islámského státu

581
Print Friendly, PDF & Email
Ruské letectvo vybombardovalo největší tábory Islámského státuZdroj: www.bhmpics.com
Ruské letectvo vybombardovalo největší tábory Islámského státu
Zdroj: www.bhmpics.com

Letectvo Ruské federace ve složení šesti bombardérů, typu Tu-22M3 v posledních několika hodinách vybombardovalo největší tábory, patřící radikální teroristické organizaci, Islámský stát. Do zasažených objektů, nacházejících se v Sýrii patří, například tři muniční sklady Islámského státu, dále ale také čtyři bojová vozidla, tři nádrže pohonných hmot, nebo i vozidla s těžkými kulomety.

Co se týká oblastí útoku, nebo přesněji řečeno spíše měst, tak vojenské letectvo Ruské federace bombardovalo islámské teroristy v celkem 3 syrských oblastech, potažmo městech. A to v oblastech východní Palmyry, Es-Suhne a Araku. O všech těchto ruských vojenských akcích namířených na Islámský stát, ruské ministerstvo obrany, předem informovalo mezinárodní protiteroristickou koalici v jejímž čele se momentálně nachází Spojené státy.

Pokud se týká těchto ruských úderů na teroristy, tak oficiálně, dle Ruska je toto ruské bombardování islamistů, považováno za zpětný úder či chcete-li, tak za odvetu za sestřelený ruský vrtulník Mi-25, jež byl teroristy islámského státu v několika předchozích dnech smeten z oblohy.

Ruské vojenské zdroje v souvislosti s bombardováním teroristů sdělili, že ruská armáda může do bojů s tzv. Islámským státem dále zapojit, buďto svou asi nejznámější letadlovou loď, „Admirála Kuzněcova“ a nebo zvýšit počet vzletů bombardérů.

Zdroj: Den24

5/5 - (9 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů