Ruské letectvo v Sýrii mění způsob útoku

749
Print Friendly, PDF & Email
Ruské letectvo v Sýrii mění způsob útoku
Ruské letectvo v Sýrii mění způsob útoku (Mig-29)
Zdroj:www.theaviationist.com

Vojenská letka Ruska, která působí v syrských bojích proti islámskému státu, mění své individuální působení. Od této chvíle bude ruské vojenské letectvo útočit při jednom startu na více cílů, nepřítele. Tuto zprávu veřejnosti oznámil mluvčí ruského ministerstva obrany, Igor Konašenkov, jehož slova si následně dovolila odcitovat ruská státní, zpravodajská agentura, TASS a jejíž slova si nyní dovolím odcitovat i já:

Pokud dříve ruská letadla pracovala hlavně ve dvojicích, pak nyní každá naše posádka zničí samostatně díky dobré orientaci v terénu dva i více potvrzených cílů během jednoho vzlétnutí.

V souvislosti se změnou útoku, kterou nyní provádí ruské letectvo v Sýrii je třeba připomenout, že Ruská federace, potažmo ruská armáda v Sýrii předvádí úžasné vojenské výkony. Typickým příkladem takového ruského úspěchu, nám může být třeba nedávné zničení jedné teroristické skupiny, nedaleko provincie Aleppo, jejímž velitelem, nebo lépe řečeno spíše vůdcem je Al-Weed, šejk, někdy přezdívaný jako Ahmad. Toho se dle informací, které novinářům a zpravodajskému serveru Interfax, svěřil generální náčelník štábu, Andrej Kartapolov, podařilo těžce zranit.

Generální náčelník, Kartapulov krom informování o zdravotním stavu vůdce, teroristické skupiny také sdělil, že se ruskému letectvu, podařilo přerušit zásobovací cesty, které k této teroristické skupině z Iráku vedli. Podle jeho slov bylo zásobování, teroristické skupině přerušeno leteckým úderem na most, jež vedl přes řeku Eufrat. Krom zničení další teroristické skupiny, do teď působící v Sýrii, si ale letectvo ruské federace může na své konto připsat také záchranu syrských vojáků, kteří byli více než rok obklíčeni v oblasti Deir ez-Zor.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů