Ruské letectvo provedlo simulovaný útok na americké stíhačky

1094
Print Friendly, PDF & Email
Ruské letectvo provedlo simulovaný útok na americké stíhačkyZdroj: www.img.blesk.cz
Ruské letectvo provedlo simulovaný útok na americké stíhačky
Zdroj: www.img.blesk.cz

Ruské vojenské letectvo v Sýrii údajně provedlo „simulovaný útok“ na letadla amerických vzdušných sil. Informaci o tom, přináší britský zpravodajský deník, The Daily Telegraph, který pro více informací o falešném útoku, odkazuje na britské analytické centrum, Chatham House.

Ruské hlavní město, Moskva tak dle deníku Daily Telegraph, tímto vojenským aktem, vůči americkým stíhacím letounům, porušilo Rusko-americkou dohodu, týkající se předcházení řady incidentů na syrské obloze.

Deník Daily Telegraph, jenž se odvolává na zmíněné analytické centrum, Chatham House v článku, o ruském klamném útoku, konkrétně píše, cituji:

Rusko porušilo dohodu s USA, její vojenská letadla provedla „klamný útok“ na americká letadla v syrském vzdušném prostoru.

O výše zmíněné Rusko-americké dohodě se dle Telegraphu, minulý rok mezi oběma mocnostmi, vedly velice podrobné schůzky, přičemž cílem těchto schůzek bylo předejít možným vzdušným kolizím v syrském vzdušném prostoru. Závěrem těchto velice podrobných jednání bylo nakonec podepsané Mamorendum, které nařizovalo vojenským pilotům obou mocností, dodržování bezpečných vzdáleností a mluvit v angličtině pouze na určitých frekvencích. Toto tedy uvádí deník Daily Telegraph.

Nicméně fakta z britského analytického centra, Chatham House naznačují, že Rusko, již zmíněnou Rusko-americkou smlouvu, potažmo dohodu, porušuje téměř pravidelně. Podrobnosti uvádí jeden z pracovníků analytického centra, Cyrus Giles, který k ruskému porušování dohody řekl tato slova, cituji:

Při podpoře pozemních útoků na odpůrce režimu Bašára Asada, ruské letectvo rovněž provádělo agresivní a provokativní manévry v Sýrii proti západním letadlům.

Možným vysvětlením a důvodem k tomuto (jak Britové tvrdí) ruskému porušování, Rusko-americké dohody může být americký vojenský tah, který se uskutečnil minulý rok 11. listopadu. V tu dobu totiž Spojené státy na tureckou leteckou základnu nasadily hned 12 letounů typu F-15, přičemž polovina z nich byla a je vybavena pro vzdušné boje. Je tedy velice pravděpodobné, že díky tomuto americkému vojenskému manévru, Rusko začalo porušovat dohodu. Jednoduše proto, protože cítilo potencionální ohrožení svého letectva.

Tuto teorii, která byla popsána v posledním odstavci navíc podporuje fakt, že současný ruský prezident Vladimir Putin, přesně před měsícem oznámil, že Ruská federace stahuje část svého vojska zpět do Ruska. Jak jsme se ale mohli dozvědět v posledních několika dnech, tak tyto kroky nebyly Ruskou federací naplněny a v Sýrii dále zůstává 20 vojenských, stíhacích letounů. Ty by měli provádět pravidelné útoky na všechny odpůrce a nepřátele současného syrského režimu, jenž je pod vedením prezidenta Bašara Asada.

Zdroj: Svět kolem nás

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů