Ruské bombardéry zničily velitelská stanoviště Islámského státu

646
Print Friendly, PDF & Email
Ruské bombardéry zničily velitelská stanoviště Islámského státu
Zdroj: www.nnm.me

Celkem šest ruských bombardéru typu Tu-22M3 před několika málo hodinami zničilo několik dalších objektů, patřící radikální teroristické organizaci Islámský stát. Útok ruských letounů na objekty Islámského státu se odehrál konkrétně v syrské provincii Dajr az-Zaur a informaci poté přineslo ruské ministerstvo obrany. To ve své zprávě k výše uvedenému útoku uvedlo, cituji:

V rámci podpory syrských vládních sil v boji proti ozbrojencům ISIL na východě Sýrie 2. listopadu šest strategických bombardérů Tu-22M3 vzdušně-kosmických sil Ruska provedlo skupinový letecký útok na objekty teroristické organizace ISIL v oblasti města Abu Kamal.

Ve zprávě také rovněž stojí, že cílem onoho útoku se, vedle několika krytů pro vojenskou techniku a opevněných, velitelských stanovišť, stalo i několik skladů se zbraněmi. Samotné ruské ministerstvo obrany pak útok ruských letadel, ve zmíněné zprávě, ještě upřesňuje. A to velice podobnými slovy, která již zazněla v úvodu článku, ale stejně je raději znovu odcituji:

Strategické bombardéry vzlétly z ruského území, přeletěly nad územím Íránu a Iráku a provedly skupinový letecký útok na objekty teroristů v provincii Dajr az-Zaur. Strategické bombardéry nad územím Sýrie byly doprovázeny letouny Su-30SM z letiště Hmeimim.

Po úspěšném splnění této mise se následně ruské letouny vrátily zpět na své původní letecké základny.

Zdroj: Mil.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů