Ruská vojenská technika zpozorována Lotyšskem

1228
Print Friendly, PDF & Email
Ruská vojenská technika zpozorována LotyšskemZdroj: www.cz.sputniknews.com
Ruská vojenská technika zpozorována Lotyšskem
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

Ozbrojené síly Lotyšska dnes oznámily, že poblíž svých státních hranic zpozorovaly ruskou vojenskou techniku. Jedná se konkrétně o ruskou válečnou loď fregata Bojkij a o ruský vojenský stíhací letoun Il-76.

Informace o přítomnosti ruské vojenské techniky poblíž státních hranic Lotyšské republiky se objevila na twitterovém účtu Lotyšských národních, ozbrojených sil. Zde se konkrétně uvádí, že například již zmíněná, ruská válečná loď, fregata Bojkoj byla lotyšskou armádou zpozorována dnes nedaleko výsostných vod. A to v tzv. výlučné ekonomické zóně, jež se nachází necelé čtyři míle od uvedených výsostných vod.

Tisková služba Lotyšských ozbrojených sil, která zveřejnila výše uvedené informace, krom toho také uvedla, že ruská loď poblíž Lotyšska, nebyla jediným, zpozorovaným objektem v poslední době. Včera (tedy v neděli) byl dle tvrzení tiskové služby, letadly Severoatlantické aliance (NATO) u lotyšských hranic spatřen také ruský vojenský letoun Il-76.

Ke zpravodajské aktivitě lotyšské tiskové služby, jež spadá pod ozbrojené sily nutno dodat, že tyto zprávy jsou tiskovou službou podávány pravidelně. A to vždy když se k lotyšským hranicím přiblíží nějaké loď či letadlo.

V loňském roce, roce 2015 lotyšské ministerstvo obrany vydalo zprávu v níž se konkrétně uvádí, že ruská vojenská technika ( letadla a lodě) se v průběhu roku 2014 k lotyšským hranicím, přiblížila více než 250krát. Rok 2015 pak „přinesl“ ještě vyšší čísla. Celkem byla ruská přítomnost poblíž lotyšských hranic zaregistrována více jak 270krát.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů