Ruská vojenská aktivita v Sýrii zesiluje. Do země byly znovu vyslány Suchoje Su-25UB

634
Print Friendly, PDF & Email
Ruská vojenská aktivita v Sýrii zesiluje. Do země byly znovu vyslány Suchoje Su-25UBZdroj: www.forum.valka.cz
Ruská vojenská aktivita v Sýrii zesiluje. Do země byly znovu vyslány Suchoje Su-25UB

Zdroj: www.forum.valka.cz

Vojenské údery ruského letectva společně s údery tamější syrské armády se v posledních několika hodinách a dnech, dost zintenzivnily. Toto zintenzivnění vojenské aktivity se týká hlavně Ruské federace, která se po několika měsících rozhodla, opět do Sýrie vyslat několik svých stíhacích vojenských letounů, typu Su-25. Připomínám, že tyto typy letounů byly ze Sýrie, Ruskem staženy mezi 15 a 20. březnem letošního roku.

V souvislosti s jejich znovu-nasazením nutno uvést, že podle čerstvých televizních záběrů, vícejazyčné televizní sítě, RT Ruptly se sídlem v Moskvě to vypadá, že se jedná o nejnovější verzi tohoto ruského stíhacího letounu, kterou je verze Su-25UB. Přesně tento typ stroje byl zachycen během přeletu nad syrskou provincií, Latakia, během ofenzívy Syrské arabské armády.

Informaci o nejnovějším typu ruského stíhacího letounu v Sýrii, přinesla redakce zpravodajského serveru, Defence Blog (odkaz ZDE). Ta si na stíhacím letounu, Su-25 UB, jež byl natočen v letu, všimla hned několika nových nainstalovaných, bezpečnostních zařízení.

Ruská vojenská aktivita v Sýrii zesiluje. Do země byly znovu vyslány Suchoje Su-25UB<br/Zdroj: www.novarepublika.cz
Ruská vojenská aktivita v Sýrii zesiluje. Do země byly znovu vyslány Suchoje Su-25UB<br/Zdroj: www.novarepublika.cz

Prvním takovým bezpečnostním zařízením, které se objevilo na letounu Su-25 UB je tzv. optoelektronický zaměřovací systém SOLT-25. Tento systém díky optickým, laserovým a infračerveným senzorům dokáže, patřičný cíl, nejen vypátrat (a to jak ve dne, nebo v noci), ale také ho sledovat. A to i v nepříznivých meteorologických podmínkách a ve vzdálenosti až 8 kilometrů od letounu s přesností na půl metrů. Nalezený, či sledovaný cíl je následně s šestnáctinásobným zvětšením, díky televiznímu kanálu, vyobrazován na displeji u pilota. Po celou dobu také probíhá neustále přeměřování vzdálenosti zaměřeného objektu od stíhačky Su-25 UB. Krom toho je ale již uvedený a zaměřený cíl, také pod neustálím zaměřením laseru, který patří buď k naváděné bombě či raketě, přidělané na Su-25UB.

Dalším v pořadí druhým a posledním nově nainstalovaným systémem na nejnovějších stíhačkách Su-25UB je tzv. systém L370K25 Vitebsk-25. Ten tomuto typu stíhacího letounu (Su-25UB), dokáže zajistit ochranu, před hrozbou protiletadlových střel krátkého dosahu, kterými jsou teroristé v Sýrii vybaveni.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů