Ruská protivzdušná obrana na Kamčatce

1092
Print Friendly, PDF & Email
Ruská protivzdušná obrana na Kamčatce

Zdroj: www.sputniknews.com

Ruská federace, přesněji ruské ministerstvo obrany se rozhodlo na poloostrově Kamčatka, který se nachází na dálném východě, vybudovat skupinu ruských pobřežních raketových komplexů Bastion. Úkolem těchto ruských komplexů bude poskytovat ochranu ruským strategickým ponorkám Borej, před loděmi eventuálního nepřítele. Informaci s odvoláním na hlavní štáb ruského vojenského námořnictva na veřejnost, vynesl ruský celostátní deník Izvestija.

V článku o nasazení ruských raketových komplexů Bastion na Kamčatce pak stojí, že tato zařízení vešla do služby ruské armády koncem minulého roku, kdy jej vůbec jako první začala využívat 520. samostatná, pobřežní raketová a dělostřelecká brigáda se základnou v Jelizovském okresu Kamčatky. Do té doby ruská armáda používala výrazně zastaralé, rovněž raketové komplexy Redut, které jsou aktuálně nahrazovány novějšími, již uvedenými komplexy Bastion.

Samotné raketové komplexy Bastion by byly, ale víceméně na nic, pokud byste do nich neumístily jejich hlavní zbraň. „Srdcem“ tohoto komplexu, či chcete-li tak hlavní zbraní, totiž nebude komplex jako takový, ale nadzvukové rakety typu Jachont, které budou v něm umístěné a jejichž dolet jim umožní ničit nepřátelské lodě ve vzdálenosti až 300 kilometrů.

Poloostrov Kamčatka navíc nebude jediným ostrovem na kterém budou raketové komplexy Bastion umístěné. Podle aktuálních informací se ruské ministerstvo obrany rozhodlo, že tyto komplexy, ještě tento rok umístí také na Kurilské ostrovy, což jsou ostrovy nacházející se mezi samotnou Kamčatkou a japonskými ostrovy. Je tedy tak více než jistá pravděpodobnost, že tyto ruské komplexy budou mít opravdu široké, dá se říci, vzhledem k blízkosti japonských ostrovů, až negativní pole „působnosti.“

Pokrytí Kurilských ostrovů ruskými raketovými komplexy, oznámil ruský ministr obrany Sergej Kužegetovič Šojgu ve středu 16. února během vystoupení ve Státní dumě, kde konkrétně uvedl, cituji:

Počítáme s tím, že v letošním roce (2017) ukončíme rozmísťování tří divizí na západní a jihozápadní hranici. Pokračují aktivní práce v oblasti ochrany Kurilských ostrovů, i tady hodláme v letošním roce rozmístit jednu divizi.

Společně s tím Šojgu také uvedl, že do stavu bojové pohotovosti bylo uvedeno 99% strategických raketových vojsk.

Zdroj: Izvestija

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů