Ruská letadla byla během týdne několikrát doprovázena letouny NATO

824
Print Friendly, PDF & Email
Ruská letadla byla během týdne několikrát doprovázena letouny NATO

Zdroj: www.fondosypantallas.com

Hned třikrát, během jednoho týdne, musela letadla Severoatlantické aliance, NATO startovat nad Baltské moře k letounům Ruské federace. Ty měly dle dostupných informací ve všech případech vypnuty radiolokační systémy a jejich posádka údajně v některých případech nebyla ani ve spojení s regionálním střediskem pro řízení letů. Tuto informaci dnes veřejnosti sdělilo litevské ministerstvo obrany, které ve své zprávě konkrétně uvádí tato slova, cituji:

4. až 10. září vzlétly stíhačky NATO, jež vykonávají v baltských státech funkci letecké policie, třikrát do mezinárodního vzdušného prostoru nad Baltem, kvůli doprovodu letadel Ruské federace.

Vůbec prvními ruskými letouny, byly dva stroje typu Suchoj-27, které byly stíhačkami Severoatlantické aliance zachyceny v pondělí 4. září, při výkonu letu nad Baltem do Kaliningradské oblasti a zpět. Ve zmíněné zprávě litevského ministerstva obrany se pak v souvislosti s těmito ruskými letouny píše následující, cituji:

Letadla měla vypnutá radiolokační zařízení a neměla předem naplánovanou trasu letu a nebylo ani udržováno spojení s regionálním střediskem pro řízení letů.

Jen tři dny po zachycení ruských letadel Suchoj-27 letouny NATO (konkrétně 8. září), startovaly stíhačky Severoatlantické aliance, dle informací litevského ministerstva obrany k oblakům znovu a to dokonce dvakrát po sobě, kdy ve vzdušném prostoru nad Baltem doprovázely ruský letoun Antonov-12.

A pochopitelně, že i o něm a jeho doprovodu je ve výše, již uvedené zprávě litevského ministerstva obrany řeč, kde se konkrétně píše, opět cituji:

Poprvé doprovázely Antonov-12 v letu z pevninové části Ruské federace do Kaliningradské oblasti, podruhé z Kaliningradské oblasti do pevninové části Ruské federace. V obou případech udržovala posádka letadla spojení s regionálním letovým střediskem, měla plán letu, který předem předložila, avšak radiolokační záznamníky byly stejně jako u Suchojů-27, vypnuté.

Na toto prohlášení už obratem zareagovalo i ruské ministerstvo obrany. To již poněkolikáté uvedlo, že lety všech letadel ozbrojených sil Ruské federace byly a jsou vykonávány v přísném souladu s mezinárodními pravidly použití vzdušného prostoru nad neutrálními vodami, bez narušení hranic jiných států.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů