Ruská federace znovu zasahovala proti teroristům v Sýrii

470
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace znovu zasahovala proti teroristům v Sýrii,br/>Zdroj: www.svobodnymonitor.cz
Ruská federace znovu zasahovala proti teroristům v Sýrii,br/>Zdroj: www.svobodnymonitor.cz

Vzdušné síly ruské federace včerejším dnem (tedy čtvrtkem) již podruhé podnikly soustředěné letecké údery na objekty Islámského státu v Sýrii. Leteckého útoku, namířeného na Islámský stát se ujmulo hned šest ruských bombardéru Tu-22M3, které odstartovaly z vojenských letišť v Rusku. Informaci o ruském bombardování, objektů Islámského státu přineslo ruské ministerstvo obrany, jež bylo citováno ruskou zpravodajskou agenturou s celosvětovou působností, Sputnik.

Ve zprávě ruského ministerstva obrany se konkrétně ještě upřesňuje, že šest výše uvedených bombardérů, které odstartovaly z ruských vojenských letišť, zasáhly ve východních oblastech od syrského města, Palmyry. Krom těchto východně položených oblastí, ale ruské letectvo své útoky podniklo také na město Es-Sushne, Arak nebo na ropnou přečerpávací stanici T-3, kterou jsme mohli najít v provincii Homs.

Následkem těchto ruských vzdušných úderů bylo krom zničené přečerpávací stanice, zlikvidováno také jedno řídící stanoviště či celý polní tábor Islámského států. Dále pak radikální teroristická organizace přišla třeba i o velké množství vojáků, vojenské techniky nebo i o dvě stanice na zpracování ropy.

Zpráva ruského ministerstva obrany také poukazuje na fakt, že Vzdušné a kosmické síly ruské federace v posledních několika týdnech značně zintenzívnily své útoky na objekty radikálních teroristických organizací a militantních útvarů v okolí syrského města Palmyry. Tento tah je ruskou reakcí na sestřelení ruského vrtulníku teroristy, kteří údajně k jeho sestřelení použili protiletadlovou zbraň, dodanou Spojenými státy.

Zdroj: Vlastenecké noviny

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů