Ruská federace uzavřela kontrakt na nákup desíti nových Tupolevů

1368
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace uzavřela kontrakt na nákup desíti nových Tupolevů
Ruská federace uzavřela kontrakt na nákup desíti nových Tupolevů
Zdroj: www.caucasianpolitics.ru

Ruské ministerstvo obrany 25. lednem 2018 uzavřelo s ruským leteckým výrobcem Tupolev kontrakt na nákup desíti nových strategických bombardéru typu Tupolev Tu-162M2. Jedná se v současné chvíli o dosud nejmodernější verzi tohoto bombardéru, který byl na trh uveden.

Úvodního ceremoniálu, jehož součástí byl krom sedmi minutového demonstračního letu ve výšce 300 metrů, také křest samotného letounu se zúčastnil i ruský prezident Vladimir Putin.

K samotnému, letounu se pak vyjádřil šéf ruské sjednocené letecké korporace Jurij Sljusara, podle něhož se rozsáhlá modernizace bombardéru Tu-160 na nynější verzi Tu-162M2 pozitivně projeví na bojové efektivitě. A to až o 50 %! Současně s tím je ale také už víceméně jisté, že vylepšené stroje dostanou zároveň, krom kompletně nového vnitřního vybavení, vylepšených motorů a digitálních či komunikačních systémů, také nové zbraně, včetně střel typu stealth, jenž disponují jadernou bojovou částí.

K informaci lze poté ještě připojit fakt, že ruské vzdušné síly mají podle slov náměstka ministra obrany – Jurije Borisova do roku 2035 v plánu disponovat celkem padesáti letadly tohoto typu (Tu-162M2).

Zdroj: Ria Novosti

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů