Ruská federace s Čínou plánují vojenské cvičení v Baltském moři

729
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace s Čínou plánují vojenské cvičení v Baltském moři
Zdroj: www.eurodenik.cz

Ruská federace, konkrétně tamější rezort ministerstva obrany na svých webových stránkách uvádí, že Rusko se chystá v dohledné době zorganizovat společně s Čínskou lidovou republikou vojenské námořní cvičení, jehož místem konání by se mělo stát Baltské moře. Ministerstvo obrany Ruské federace konkrétně na svých webových stránkách uvedlo, že výše uvedené Rusko-čínské námořní cvičení ponese název „Námořní spolupráce 2017“ a proběhne od 21. do 28. července letošního roku. Podle dostupných informací by na něj mělo dorazit, více než 10 lodí, letadel a vrtulníků, různých typů.

Jaký přesný cíl si vojenské cvičení vlastně stanovuje, to už si vám nyní dovolím odcitovat z prohlášení, které bylo zveřejněno na již zmíněných stránkách ruského ministerstva obrany:

Hlavním cílem cvičení je zlepšení efektivity spolupráce mezi oběma flotilami při čelení proti bezpečnostním hrozbám na moři, propracování sladěnosti činnosti posádek ruských a čínských bojových lodí, posílení přátelství a spolupráce mezi ruským a čínským námořnictvem.

Zaměříme-li detailněji na program celé akce, tak aktuálně jsou organizační plány sestaveny tak, že 21. července budou v ruském městě Baltijsku slavnostně přivítány lodní oddíly Čínské lidové osvobozenské armády.

Samotná vojenský výcvik Ruska a Číny by pak měl začít až 24. července a trvat tři dny, přičemž během těchto dnů bude propracována společná činnost na moři, organizace protiponorkové, protiletadlové a proti-lodní obrany.

Zdroj: Ruposters.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů