Ruská federace reaguje na sankce Spojených států

734
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace reaguje na sankce Spojených států
Ruská federace reaguje na sankce Spojených států

Zdroj: www.baltnews.lt

Ruská federace, na níž byly nedávno Spojenými státy uvaleny další sankce, zareaguje na tento krok „připsáním“ dalších amerických aktivistů na tzv. černou listinu. Informaci pro ruský zpravodajský portál Sputnik uvedl náměstek ruského ministra zahraničí Sergej Ryabkov.

Ten v rámci odvetných ruských kroků na americké sankce uvedl, že učiněná ruská reakce není ani volba, ale ani metoda Moskvy. Slova Sergeje Ryabkova si nyní dovolím citovat:

Děláme to jen kvůli americké politické tvrdohlavosti a nedostatku připravenosti vnímat realitu. Existují také další kroky z naší strany, které budeme kalibrovat podle našich vlastních zájmů.

Ryabkov vedle výše citovaných slov, ale také uvedl, že Rusko tímto krokem nechce, zcela uzavřít dialog se Spojenými státy o eventuálním stabilizování vzájemných vztahů.

Jeho slova pronesená v tomto směru si nyní dovolím, opět citovat:

Znovu potvrzujeme, že jsme natolik odhodlaní, že nebudeme otřeseni žádnými intriky, které v hojném množství, praktikují naši západní oponenti, sídlící na druhé straně Atlantického oceánu.

Ryabkov poté americkým politikům ještě vzkázal, že svým jednáním jednou rusko-americké vztahy, nadobro zničí, neboť momentálním vystupováním proti Rusku, podkopávají globální stabilitu.

Zdroj: Sputnik

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů