Ruská federace promluvila o terorismu. Kam vkročí USA, tam započne teror a chaos

552
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace promluvila o terorismu. Kam vkročí USA, tam započne teror a chaos
Ruská federace promluvila o terorismu. Kam vkročí USA, tam započne teror a chaos
Zdroj:www.travelscapism.com

Někteří významní, ruští politici, po dlouhé době mlčení, konečně promluvili o vlně teroru, který svíral a dodnes ještě svírá, některé státy Blízkého východu. Konkrétně se k současnému velice rozdmýchanému teroru na Blízkém východě, vyjádřilo ruské ministerstvo obrany, které za vším terorem a flagrantním nárustem počtu následovníků, teroristických skupin, vidí Spojené státy.

Právě ony jsou totiž ty, kteří podle šéfa generálního štábu, vojenské akademie ozbrojených sil Ruské federace, Sergeje Makarova na konferenci v Afghánistánu, využili ve vlastní prospěch, ke svržení vlád, například v Iráku a Libyi, radikální náboženské skupiny. Mezi tyto náboženské skupiny se řadí, třeba dnes velice známe, islamistické skupiny, které v současné době, jak to můžeme číst v médiích, ohledně situace v Sýrii jsou hrozbou, jak pro regionální, tak ale také pro globální bezpečnost.

A Makarov ve svém nenápadném projevu, namířeném proti činům Spojených států s teroristickými organizacemi, pokračoval dále. Zaměřil se třeba na působnost výše uvedených, islámských teroristických organizací, které dle jeho tvrzení, v současné chvíli vyvíjí aktivitu nejen ve státech jako je Irák a Libye, nýbrž i v dnes známé Sýrii, či Jeménu. Makarov také zdůraznil, že experimentování a využívání těchto organizací pro své vlastní účely „jsou pravidlem (samozřejmě tím myslí u Spojených států), a vedou k rozšíření teroristické hrozby.“

K americkému využívání, teroristických organizací, jež údajně slouží k dosažení vlastních zájmů se vyjádřil také první náměstek ruského ministra obrany, Valerij Gerasimov, který zas řekl, že uvedené organizace jsou pouze jedním z prostředků jak daného cíle dosáhnout. Skutečnou a konečnou pákou, jsou podle něj až „barevné revoluce,“ které vznikají v důsledku aktivit islámských organizací na daném území, jež si Spojené státy následně vyhradí jen a pouze pro sebe.

Zdroj: Svět kolem nás

5/5 - (1 vote)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů