Ruská federace podnikla vůči teroristům vojenskou odvetu za zabitého generála

517
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace podnikla vůči teroristům vojenskou odvetu za zabitého generála

Zdroj: www.airliners.net

Ruské vzdušné síly uskutečnily dnešním dnem (26.9.2017) vojenskou odvetu proti teroristickým organizacím, které podnikly útok na ruské vojenské policisty, při němž zabily tamějšího ruského generála Valerije Asapova. Ruská operace proti teroristickým organizacím proběhla jen několik dnů poté, co teroristé generála zabily a podle dostupných informací jim způsobila značné škody. S informací o ruské odvětě se veřejnosti svěřil ruský generálmajor Igor Konašenkov z ruského ministerstva obrany.

Ten konkrétně uvedl, že vojenský útok, který provedly ruské strategické bombardéry Tu-95MS pomocí křídlatých střel Ch-101, byl cílen na radikální teroristické organizace, jako je Islámský stát a její teroristickou odnož Džabat an-Nusra v Sýrii.

Následkem ruské odvety bylo zcela zničeno, hned několik velitelských stanovišť sídlících v syrských provinciích jako je Dajr az-Zaur, nebo Idlib. Krom velitelských stanovišť se ale ruským bombardérům – Tu-95MS, které byly ze vzduchu pod ochranou víceúčelových letounu Su-30SM a Su-35S, podařilo zničit také několik míst, kde se teroristé scházeli, včetně několika muničních skladů a kusů vojenské techniky.

K výše zmíněným vojenským bombardérům Tu-95MS, lze pak ještě dodat doplňující informaci, že samotné letouny urazily k teroristům vzdálenost větší, jak sedm tisíc kilometrů. Jejich cesta začala na ruské základně Engles a pokračovala, přes Írán a Irák až do Sýrie. Během letu do Sýrie pak bylo těmto bombardérům dodáváno palivo přímo ve vzduchu a to pomocí ruských létajících tankerů Il-78.

O nákladu bombardéru Tu-95MS a to sice o křídlatých střelách Ch-101, lze už jen uvést, že se jedná o střely nesmírně přesné, které nejenom, že jsou protivníkem těžko odhalitelné, ale zároveň jejich dosah činí, více jak čtyři tisíce kilometrů, přičemž i přes tuto vzdálenost je jejich odchylka maximálně pět metrů.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů