Ruská federace pod dohledem vlastních radarů

1567
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace pod dohledem vlastních radarů
Zdroj: www.wallstwtf.com

Území Ruské federace je vůbec poprvé od dob Sovětského svazu, aktuálně celé chráněné vlastními radiolokačními protiraketovými systémy. Stalo se tak před několika málo dny, kdy byly v Rusku, zprovozněny, tamější celkem tři, úplně nové radiolokační komplexy, nacházející se ve městech jako Orsk, Barnaul a Jenisejsk.

Vedle těchto nových komplexů bylo ale společně s nimi uvedeno do provozu ještě několik dalších, stejných zařízení, které před nedávnou dobou prošly značnou modernizací a díky nimž bude již celé nebe nad Ruskou federací, plně chráněné pouze vlastními ruskými komplexy. Z dostupných informací vyplývá, že díky těmto komplexům má Ruská federace plnou kontrolu, například nad všemi starty a trajektoriemi balistických raket v okruhu 6 000 kilometrů.

To, jen tak pro představu pro Ruskou federaci znamená, že budou moci kontrolovat, například i starty raket na Arabském poloostrově, nebo na Indickém subkontinentu.

Co všechno nové a zmodernizované komplexy vlastně umí, to ve své krátké řeči, popsal zástupce náčelníka radiolokační stanice Voroněž Michail Paršin, který řekl, cituji:

Jsme schopni sledovat ve vesmíru objekty od kosmických aparátů po balistické rakety či bojové bloky o velikosti fotbalového míče.

Krom toho jsou tyto komplexy schopné sledovat až 500 objektů, což Rusku umožňuje sledovat naprosto všechny objekty blížící se k jeho hranicím.

Zdroj: Eurasia24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů