Ruská federace obnovuje vojenské nálety v Sýrii

614
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace obnovuje vojenské nálety v Sýrii
Ruská federace obnovuje vojenské nálety v Sýrii
Zdroj: www.patriot.imgix.net

Ruská federace se včerejším dnem rozhodla ve spolupráci s Íránem, obnovit vojenské nálety v syrské provincii Idlíb. A to proti tamější, větší základně, kterou si zde vybudovali syrští povstalci. Informaci uvedla německá veřejnoprávní televizní stanice Deutsche Welle s odkazem na OSN. To uvedlo, že obnovená bitva může zapříčinit, vůbec nehorší humanitární krizi za posledních deset let.

Proti obnoveným náletům na uvedenou syrskou provincii se však krom OSN, postavili s celou řadou dalších zemí i Spojené státy, konkrétně Bílý dům. Ten proti takovéto akci vydal varování, ve kterém upozornil, že onen krok může být vůbec největším humanitárním omylem, jenž zapříčiní destabilizaci mírového procesu a způsobí smrt tisíce lidí.

Věhlasní američtí generálové pak ke zmíněnému varování z Bílého domu ještě dodávají, že Ruská federace, tímto tahem, riskuje úmrtí velkého počtu civilistů.

Kdo se naopak postavil na stranu Ruské federace je Írán. Ten v rámci podpory syrského prezidenta Bašara Asada prohlásil, že pomůže s odstraněním militantů z již uvedené syrské provincie Idlíb a to s co možná nejmenším počtem ztrát na životech.

A do celé situace se vložilo také Turecko, které v reakci na aktuální dění uvedlo, že začíná přesouvat své tanky na hranici se Sýrií a krom toho začne také posilovat pozorovací stanoviště přímo v Idlíbu.

K obnoveným vojenským náletům ze strany Ruské federace se později vyjádřila i sama Moskva, která obvinila administrativu amerického prezidenta Donalda Trumpa z toho, že postrádá „důsledný přístup“ k syrskému konfliktu. Zároveň pak také označila Idlíb za „vosí hnízdo teroristů“.

Zdroj: Deutsche Welle

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů