Ruská federace nejspíše přeruší veškeré konkatky s Tureckem

560
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace nejspíše přeruší veškeré konkatky s Tureckem
Ruská federace nejspíše přeruší veškeré konkatky s Tureckem
Zdroj: www.srbijadanas.com

Ruská federace pravděpodobně přeruší veškeré mezistátní kontakty s Ruskem. Takovíto návrh vznesl před několika málo hodinami, šéf Mezinárodního výboru rady Ruské federace, pan Konstantin Kosačev. Důvodem k výše uvedenému činu ho přiměl poměrně čerství vojenský akt Turecka, které sestřelilo ruskou vojenskou stíhačku SU-24 a poté také schválně zasáhli padák ruského pilota.

K celému případu se šéf Mezinárodního výboru rady Ruské federace, Kasočev vyjádřil na svém facebookovém profilu těmito slovy, cituji:

V okamžiku bylo zničeno vše, co se v rusko-tureckých vztazích budovalo po mnoho let: důvěra a partnerství. Vrátila se nedůvěra a nepřátelství.

Zároveň také dodal, že naděje na tureckou omluvu momentálně, praktiky neexistuje a Moskva nyní čeká na reakci potencionálních partnerů z celosvětové koalice proti terorismu.

Ke konktaktům mezi Ruskem a Tureckem, Kosačev řekl konkrétně toto, cituji:

Všechny mezistátní kontakty s Tureckem je nutné zrušit, dokud nenastanou lepší časy.

Závěrem bychom si celý scénář, jež se odehrál kolem sestřelení ruské stíhačky Su-24, znovu zopakovali. Ruská stíhačka byla sestřelena dnes (v úterý 24.11.2015) a její trosky dopadli na syrské území. Více informací pak přináší ruský prezident, Vladimír Putin, který oznámil, že ruský stíhací letoun byl sestřelen raketou typu „vzduch- vzduch“ a raketa byla vypálena tureckou stíhačkou, typu F-16 Falcon, nad syrským územím, kam se ruský letoun, přesněji řečeno 4 kilometry od turecké hranice, zřítil. Ruský prezident později celý vojenský akt Turecka označil za „bodnutí do zad“ od kompliců teroristů.

Zdroj: Nová republika

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů