Ruská federace dokončuje nejnovější raketové systémy S-500

1286
Print Friendly, PDF & Email
Ruská federace dokončuje nejnovější raketové systémy S-500
Ruská federace dokončuje nejnovější raketové systémy S-500

Zdroj: www.nationalinterest.org

Raketové komplexy typu S-500 Prometej, které jsou vyráběny v Ruské federaci jsou téměř hotové. S informací na veřejnost vystoupil ruský místopředseda vlády Jurij Borisov. Jeho slova následně citoval ruský zpravodajský portál Sputniknews. Jurij Borisov k dokončování ruských raketových komplexů konkrétně uvedl tato slova, cituji:

Naše systémy S-300, S-400 a S-500, které se v současné době vyrábějí, mají lepší vlastnosti, než všechny analogické komplexy, ať již jde o Patriot, francouzské nebo izraelské systémy.

K nově vyráběným raketovým komplexům by bylo vhodné poznamenat, že se jedná o úplně novou generaci raketových komplexů, či chcete-li tak systémů, typu země-vzduch. Dle dostupných informací by nově vyrobené systémy měly umět lépe zlikvidovat jakoukoliv balistickou střelu či zasáhnout prakticky, kterýkoliv aerodynamický cíl jako jsou letadla, vrtulníky případně další letecké cíle, včetně stíhaček a střel s plochou dráhou letu.

Dostřel těchto nově vyráběných systémů, jež by už v krátké době mohly „spatřit“ světlo světa, bude pak činit 600 kilometrů, přičemž systém bude schopen najednou zachytit a zlikvidovat až deset balistických, případně i hypersonických cílů, letících nadzvukovou rychlostí.

Některá média v souvislosti s nově vyvíjenými ruskými raketovými systémy hovoří i tom, že by tyto typy systémů mohly výrazně převýšit svého amerického konkurenta Patriot Advanced Capability-3.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů