Ruská armáda zlikvidovala útok ozbrojených dronů

695
Print Friendly, PDF & Email
Ruská armáda zlikvidovala útok ozbrojených dronů,br/>Zdroj: www.tomshw.it

Ruské armádě, konkrétně protivzdušné obraně se podařilo 6.ledna, tedy tuto sobotu, zneškodnit několik ozbrojených dronů, mířících k materiálně-technickému zabezpečení v syrském Tartúsu a k syrské základně Hmímím, jenž je aktuálně obývána ruskými vojáky. Informaci veřejnosti přineslo ruské ministerstvo obrany, které oficiálně uvedlo, že dronů bylo celkem třináct, z nichž deset jich bylo zneškodněno kousek od základny Hmímím a zbylé tři drony byly zneškodněny v Tartúsu.

Máme-li býti konkrétnější tak podle zprávy ruského ministerstva obrany se celkem šest dronů podařilo dostat pod kontrolu a v konečném výsledku se i tři letouny povedlo usadit na zem. Zbylé tři letouny, které se z původních šesti, povedlo dostat pod kontrolu, explodovaly ještě před dosednutím na zem v bezpečné vzdálenosti od lidí a budov. Sedm dronů, které nám zbývají do celkového, již uvedeného počtu, třinácti letounu pak rozstřílel systém automatických kanónů, nakombinovaný s ruským protivzdušným systémem Pancir.

Jde-li o oběti, či o materiální škody způsobené zničením tohoto možného útoku, tak ani v jednom případě, nebylo nic zjištěno. V současné chvíli tak již zmíněná vojenská základna Hmímím, ale i materiálně-technické zabezpečení v Tartúsu funguje v normálním režimu.

Momentálně se tedy již dostávají na řadu ruští specialisté, kteří v těchto dnech začnou dělat detailní rozbor, jak získaných („zajmutých) dronů (kdy se bude zjišťovat, odkud byly vlastně letouny vypuštěny), tak ale i rozbor munice, která měla být při útoku použita a byla přimontována na dronech.

Konečnou informací tohoto článku je pak fakt, že celá výše popsaná akce, která málem skončila útokem na syrskou základnu, následovala po minometném útoku z 31. prosince, kdy se ozbrojencům podařilo poškodit pravděpodobně několik ruských letadel.

Zdroj: Eng.mil.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů