Rovnost žen a mužů v některých francouzských čtvrtích se hroutí, důvodem je islamizace

698
Print Friendly, PDF & Email
Rovnost žen a mužů v některých Francouzských čtvrtích se hroutí, důvodem je islamizace
Zdroj: www.etc.se

Ženy žijící v některých francouzských čtvrtích začali naplno pociťovat vlnu islamizace, která krom Německa začala rapidně „požírat“ také jejich vlastní zemi a vůbec celou Evropu. V některých francouzských čtvrtích se totiž vlivem přílivu muslimů do Evropy, objevili kavárny, které slouží jako no-go zóny, tzv. kavárny určené výhradně pro jedno pohlaví. Krom kaváren se ale tento jev objevuje také na některých francouzských ulicích, kde se ve velké většině vyskytují spíše muži, než ženy. A když už se zde vyskytne nějaká žena, tak je vetšinou zahalena od hlavy až k patě v hávu. Žena, která by se odvážila do takovéto ulice, nebo kavárny určené pro muže (nebo do společnosti více muslimských mužů), vstoupit bez hávu by musela být naprostý blázen.

Tato situace, nebo přesněji nazváno – pro Francii a zbytek Evropy, spíše problém který se v některých francouzských čtvrtích, reálně odehrává tak začíná, velice reálně připomínat situaci na blízkém východě. Dokonalou předlouhou může být třeba Saudská Arábii, kde rovnost mezi mužem a ženou téměř neznají.

Informaci o současném utiskování francouzských žen přinesla, hned celá řada francouzských médií. Kroky pro zlepšení současné situace, však podniklo pouze jediné médium a to sice francouzský televizní kanál, France 2 TV, který ve spolupráci se skupinou Brigade Des Méres (BDM), zaměřenou na znovunastolení rovnosti žen a mužů po celé Francii, rozjel vyšetřování.

Z dostupných informací vyplývá, že se do vyšetřování zapojili dvě zástupkyně z uvedené skupiny BDM. Ty podle všeho ve francouzském městě Sevran (ležící 16 km od francouzského hlavního města) podnikly sociální experiment, kdy v jedné z místních kaváren, jejíž zákazníci byly a jsou především muži, sledovali reakce místních mužů. A dle jejich vlastních slov sklidili hned na začátku dosti chladné přivítání.

Celé se to odehrálo zhruba takto:

Ženy vstupují do kavárny a hned u vchodu jsou dotázány zda „hledají chlapa.“ Obě jsou patrně v šoku a neodpovídají. Krátce na to se ozývá jeden z hostů kavárny (muž), který ženám vše vysvětluje a to slovy:

Zde v kavárně jsou muži.

Na tuto větu už ženy zareagovali:

To je v pořádku, ve světě existují muži i ženy.

A následně se začali dotazovat, zda-li je takové chování normální.

Na tuto otázku muži v kavárně odpověděli:

To je Sevran, ne Paříž. Máme odlišnou mentalitu.

Jeden muž poté samostatně prohlásil:

Není to jako ve Francii, je to jako u nás doma!

Na to obratem zareagovala jedna z žen, slovy:

Ale to je Francie.

K celé komunikaci mezi ženami, skupiny BDM a hosty kavárny, nutno uvést, že vše bylo zachyceno na skrytou kameru. Později uvedená skupina pro znovunastolení rovnosti žen a mužů oficiálně uvedla, že v některých francouzských čtvrtích se ženy staly „nežádoucí na veřejných místech.“

BDM v jednom ze svých prohlášení konkrétně uvedla, cituji:

Procházka v sukni, nebo popíjení kávy na terase může být pro ně skutečnou výzvou.

Velice podobná situace ve které se aktuálně nachází zmíněné francouzské město Sevran, však svírá i další, rovněž francouzské město, Rilieux-la-Pape. Už i zde, stejně jako v Sevranu byly zpozorovány ženy, vyhýbající se muslimským mužům, kteří chtějí žít a i žijí muslimským životem.

Lidé, kteří si sociálního výzkumů dvou žen ze skupiny BDM všimli, psali na sociální sítích oběma ženám děkovné dopisy za celý výzkum a za jejich „boj“ proti sexismu.

V souvislosti s aktuální situací by nebylo na škodu také připomenout, že napětí mezi muslimy a proti-muslimy ve Francii aktuálně velice rychle roste. Tomu odpovídá i výsledek výzkumu, který letos v září provedla agentura IFOP, podle jejíž informací, více jak čtvrtina francouzských muslimů v drtivé většině do 25 let věku, podporuje ultra-konzervativní formu islámu. Tedy přesně tu formu islámu, která vyžaduje, aby ženy chodili od hlavy až k patě zahaleny v závojích.

Výše popsaný průzkum byl proveden krátce po tom, co francouzské úřady během léta zakázaly na plážích nošení burkin a v srpnu zavřely skoro 20 mešit a modliteben, jejichž cílem bylo údajně kázat radikální islám.

Reakce na úřední kroky byly jak pozitivní – někteří lidé toto nařízení vřele vítali, tak ale i negativní, kdy řada lidí obviňovala tamější policii z „nacistických“ taktik.

Zdroj: Rt.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů