Roger Torrent zvolen předsedou katalánského parlamentu

707
Print Friendly, PDF & Email
Roger Torent zvolen předsedou katalánského parlamentu
Roger Torent zvolen předsedou katalánského parlamentu

Zdroj: www.elnacional.cat

Španělský politik a republikán Roger Torrent, který je členem strany „Republikánská levice Katalánska,“ byl včerejším dnem (tedy středou – 17.1.2018) zvolen novým předsedou katalánského parlamentu. Informaci na veřejnost publikovala americká tisková agentura Associated Press.

Ta k výše zmíněné situaci uvedla, že Torrent byl předsedou, zvolen na úvodním zasedání nového parlamentu za přítomnosti politické strany prosazující katalánskou nezávislost. Podporu Rogeru Torrentovi vyjádřila většina poslanců a to včetně šéfa organizačního parlamentního výboru, jenž hraje zásadní roli v rozhodování o tom, o čem se v parlamentu bude vlastně diskutovat a následně i hlasovat.

V současné chvíli již byl sám Torrent pověřen úkolem – vybrat kandidáta, který by byl schopen sestavit do konce tohoto měsíce vládu. Už v průběhu udělování tohoto úkolu, ale Torrent avizoval, že by mohl na dálku sestavením vlády pověřit Carlese Puigdemonta – španělského politika, kterému ve Španělsku momentálně hrozí politické pronásledování a v konečném fázi možná i vězení. A to kvůli jeho volebním slibům, které se rozhodl splnit a prohlásit Katalánsko za nezávislou zemi. Tedy zemi, která ke svému chodu nepotřebuje španělské království.

Zdroj: Associated Press

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů