Richard Branson usiluje o snížení volebního práva na 16 let

647
Print Friendly, PDF & Email
Richard Branson usiluje o snížení volebního práva na 16 letZdroj: www.m-spektrum.blog.cz
Richard Branson usiluje o snížení volebního práva na 16 let
Zdroj: www.m-spektrum.blog.cz

Britský podnikatel a miliardář, Richard Branson, který je znám svou technologickou společností, Virgin, založenou v roce 1970 se před několika málo dny dovolával toho, aby byla hranice volebního práva ve Velké Británii snížena na pouhých 16 let. Tímto dovoláním Branson, tak reagoval na nedávný výsledek britského referenda, v němž se rozhodovalo o výstupu, či setrvání Velké Británie v Evropské unii a díky němuž se Britové napříč věkem rozdělili na dva tábory.

Zatímco mladí lidé byli pro setrvání Velké Británie v Evropské unii, tak ti starší naopak požadovali odchod země, teď už ze sedmadvacítky.

Miliardář Branson se ve věci brexitu postavil na stranu lidí, kteří usilují o setrvání Británie v Evropské unii. On sám je totiž velkým odpůrcem britského odchodu z Evropské unie. A aby svůj postoj ještě více upevnil, tak toto pondělí hned po referendu vyzval britské poslance k opětovnému zvážení a konečnému rozhodnutí o vystoupení Velké Británie. Stalo se tomu tak v souvislosti s peticí, požadující opakování britského referenda.

Bransonova aktivita kolem výsledku brexitu, ale tímto činem jen tak neustala. Miliardář svůj názor začal šíři také pomocí svého blogu, kde prohlásil, že sice chápe, že demokracie je založena na lidovém hlasování, ale že ohledy by se měli brát i na mladé lidi, tedy na lidi, kteří s většinovým názorem nesouhlasí a pro něž je toto rozhodnutí, týkající se setrvání Británie v EU, nejdůležitější.

Brensonovy názory, včetně jeho nynější politické aktivity vyvolávají u řady Britů negativní reakce. Tipycký příklad bouřlivé reakce veřejnosti, lze demonstrovat na jeho názoru, že by se při politickém rozhodování měl brát ohled i na mladší lidi. Tento názor byl miliardáři veřejností vyčten s tím tvrzením, že mladí lidé často nejsou dostatečně vyspělí na to, aby hlasovali v politických záležitostech. Sám miliardář se ale těmto postojům a zvyklostem brání a tvrdí, že mladí lidé často stáli na té správné straně. Podle jeho slov jsou mladí lidé, díky sociálním sítím více informovaní, orientovaní a motivovaní než kdy dříve.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů