Reuven Rivlin navštívil vojáky na severu Izraele

623
Print Friendly, PDF & Email
Reuven Rivlin navštívil vojáky na severu Izraele

Zdroj: www.protocolo.com.mx

Izraelský prezident Reuven Rivlin navštívil dnešním dnem vojáky na severu Izraele. Ty operují v rámci brigády Shaked pod jednotkou Givati, poblíž hranice s Libanonem. Během této návštěvy prezident dopředu popřál všem vojákům, klidné prožití svátku Pesach, jehož slavnosti začínají až pondělním večerem a připojil se i k svátečnímu přípitku.

Mimo těchto, řekněme slavnostnějších a tudíž i příjemnějších povinností, měl ale izraelský prezident i povinnosti méně příjemné, konkrétně vojenské. V průběhu celé návštěvy na severu Izraele byl podrobně informován o situaci na izraelské severní hranici a o zde aktuálně probíhajících vojenských operacích. O těch konkrétně mluvil přímo s izraelskými vojáky s nimiž rozebíral i aktuální situaci v Sýrii, kterou později označil za humanitární krizi, která si zaslouží pozornost celého světa.

V souvislosti se Sýrií a aktuální situací pak ještě vojákům sdělil, že vše se nyní točí kolem dialogu mezi Spojenými státy a Ruskem, které jednají o způsobu vládnutí syrského diktátora Bašara Asada v Sýrii. Zda-li může nynější diktátor zacházet s národem jak se mu zlíbí, či nikoliv.

Svůj proslov k vojákům pak uzavřel tvrdým odsouzením chemických zbraní. Podle izraelského prezidenta je totiž naprosto nemyslitelné, aby se v 21. století používali chemické zbraně. Zároveň uvedl, že izraelské obranné síly jsou momentálně připraveny na každé nebezpečí, které může Izrael ohrozit ze Sýrie. Prezidentova poslední pronesená slova k vojákům, během návštěvy na severu Izraele, si nyní dovolím citovat:

IDF (izraelské obranné síly) je připravená na každé nebezpečí, které nás může ohrozit ze Sýrie. Zejména letos vám chci říci , že se cítíme bezpečněji, právě proto, že jste tady.

Zdroj: Eretz

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů