Ředitel CIA: „Rusko může v Sýrii narazit, Saudové mají k dispozici až 7 druhů jaderných náloží“

679
Print Friendly, PDF & Email
Ředitel CIA: „Rusko může v Sýrii narazit, Saudové mají k dispozici až 7 druhů jaderných náloží“Zdroj: www.gnome-look.org
Ředitel CIA: „Rusko může v Sýrii narazit, Saudové mají k dispozici až 7 druhů jaderných náloží“
Zdroj: www.gnome-look.org

Dnes už bývalý ředitel americké zpravodajské agentury, CIA, Hul Turner v televizi Fox News, upozornil na to, že Ruská federace může, co se vojenské techniky týká se svými postoji k Sýrii, velice tvrdě narazit. A to na Saudskou Arábii, která má dle slov bývalého ředitele, Hula Turnera k dispozici až 7 druhů jaderných náloží, jež je možné přepravit nejen letecky (stíhačkou), nýbrž i raketou.

V souvislosti s informacemi o údajných jaderných náložích v rukách Saudské Arábie, Turner také doplnil, že tyto informace již byly vyneseny na světlo. Za vše údajně může spolupracovník CIA, který tyto informace, i přes zákaz a v rozporu s protokoly o zacházení s utajovanými informacemi, stejně zveřejnil.

Turner, krom spolupracovníka CIA (jehož jméno, bohužel nebylo zveřejněno) z úniku tajných informací podezřívá, také Washington, který si dle jeho slov, přesně takovýto únik informací, přál. Je tedy dost možné, ne-li rovnou jisté, že spolupracovník byl v přímém kontaktu s vyšší mocí ve Washingtonu. Tomuto tvrzení by nahrával i fakt, že dotyčný spolupracovník po vyzrazení tajných informací, nebyl nijak potrestán.

Jedná-li se o důvod vyzrazení tajných informací, tak ten je prostý. Vzhledem k tomu, že ruská armáda společně s tou syrskou bude v nejbližší době, čelit pozemní invazi do Sýrie (nejspíše ze strany Turecka a Saudské Arábie), tak touto cestou bylo Rusko, díky USA (Washingtonu), vlastně varováno. Varováno před svými vlastními kroky, které chystá podniknout a také před tím, že i Saudská Arábie může mít sílu a i taková jaderná velmoc, jako je právě Rusko, může mít s touto zemí, problémy.

K jaderné výbavě Saudské Arábie nesmíme zapomenout zmínit také poznámku,že Saudové nyní vlastní, například i několik kusů čínských raket DF-3, které mohou podle informací urazit střední vzdálenost, tedy vzdálenost mezi 3 až 5,5 tisíci kilometry.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů