Řečtí vojáci ve stavu bojové pohotovosti – důvodem je Turecko

776
Print Friendly, PDF & Email
Řečtí vojáci ve stavu bojové pohotovosti – důvodem je TureckoZdroj: www.shekulli.com.al
Řečtí vojáci ve stavu bojové pohotovosti – důvodem je Turecko
Zdroj: www.shekulli.com.al

Řecká armáda byla na rozkaz tamějšího ministra národní obrany, Panose Kammenose v rámci vojenských cvičení uvedena do stavu bojové pohotovosti. Stalo se tak v souvislosti s nynějšími tureckými provokacemi, které jsou na řecké území směrovány hlavně od moře.

Informaci o nynějších řeckých vojenských manévrech a cvičeních, jejichž cílem je prověřit bojovou pohotovost armády, přinesla ruská zpravodajská agentura RIA Novosti, která odkázala na zdroj, přítomný na řeckém ministerstvu obrany.

Ten médiím uvedl následující slova, cituji:

Pořádáme rozsáhlá vojenská cvičení, abychom byli připraveni. Vždycky, když má Turecko nějaké vnitřní problémy, pokouší se je exportovat. A my na to musíme být připraveni.

K výše uvedeným tureckým problémům, potažmo tureckým provokacím nesmíme zapomenout zmínit, téměř třídenní přítomnost tureckého vojenského letectva nad řeckými ostrovy, nacházejícími se v severovýchodní části Egejského moře. Právě zde, jak bylo částečně zmíněno již v úvodu článku, docházelo a dochází k porušování řeckého vzdušného prostoru, nejčastěji. Řecké hlavní město, Atény proto tento fakt považuje za mimořádně nebezpečnou provokaci.

Dále už pokračuje zdroj ruské zpravodajské agentury, Ria Novosti, přítomný na řeckém ministerstvu obrany, cituji:

Vždycky činíme v případě ohrožení opatření, musíme se nepřetržitě nacházet ve stavu pohotovosti. Jelikož úřady Skopje (hlavní město bývalé jugoslávské republiky Makedonie) neučinily nezbytné změny v ústavě, musíme být ve střehu.

Jak dlouho budou řecké vojenské manévry trvat, nikdo nedokáže pořádně odpovědět. Zdroj, který poskytl ruské zpravodajské agentuře informace sám odpověděl, „jak dlouho třeba.“

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů