Řecko možná začne vyrábět ruský Kalašnikov

776
Print Friendly, PDF & Email
Řecko možná začne vyrábět ruské kalašnikovyZdroj: www.armymuzeumzdice.com
Řecko možná začne vyrábět ruský Kalašnikov
Zdroj: www.armymuzeumzdice.com

Řecko by již v brzké budoucnosti mohlo společně s Ruskou federací vyrábět, patrně nejrozšířenější a nejvíce používanou útočnou pušku na světě, jménem Kalašnikov. Je tomu totiž jen několik desítek hodin od jednání mezi ruským prezidentem, Vladimirem Putinem a řeckým ministrem obrany, Panosem Kammenosem. Hlavním tématem tohoto jednání bylo partnerství Řecka s již výše uvedeným ruským výrobcem pušek, Kalašnikovem. Se zprávou možného Rusko-řeckého partnerství vyšel na světlo světa řecký zpravodajský portál, Ekatimerini.com.

Celé toto, budoucí partnerství, zatím ale ještě není vůbec jisté. Je v tom totiž háček. Na to, aby se tak mohlo skutečně stát, je zapotřebí i trošku vstřícnosti a rázného postoje Evropské unie. A právě ona vstřícnost a rázný postoj Evropské unie, coby věrného poskoka Spojených států, bude pro konečné uzavření tohoto Rusko-řeckého partnerství, stěžejní.

Rusko je ochotno Řecku poskytnou platnou licenci pro výrobu ruských kalašnikovů jen v případě, že Evropská unie ze své strany, vůči Rusku stáhne veškerá embarga a přestane věrně plnit každý rozkaz, který dostane z Washingtonu. Pokud se takto skutečně stane, pak už nic nebrání tomu, aby se uvedené partnerství naplnilo a tím tak byl řeckému obranému průmyslu hozen, nám pomyslný záchranný kruh.

V případě, že ale Evropská unie odmítne nároky Ruska, pak je více než pravděpodobné, že toto rozhodnutí bude mít pro řecký průmysl, katastrofální následky. Důvodem těchto následků, nebude jen záporné rozhodnutí Evropské unie, ale také astronomický řecký dluh, kvůli kterému se řecký obranný průmysl aktuálně ocitá na samotném prahu, úplného uzavření. Rusko by bylo v tomto směru pro Řecko, tedy opravdovým záchranným kruhem. Ale jak už bylo uvedeno výše, vše momentálně záleží na Evropské unii. Jen ta rozhodne o tom, jestli půjde řecký obranný průmysl přes palubu, či nikoliv.

Závěrem ještě nutno doplnit, že k případnému stažení sankcí, ze strany Evropy, vůči Rusku a k započetí výroby, ruských Kalašnikovů v Řecku, učinil v úterý večer prohlášení sám řecký ministr obrany, Kammenos, jež konkrétně řekl, cituji:

Jsme připraveni začít s výrobou Kalašnikovů , jakmile bude ruské embargo zrušeno.

Jak velká část výroby, bude do Řecka zasahovat, případně co se zde bude všechno vyrábět (jestli celé pušky, nebo jen některé součástky), ale neupřesnil.

Nezapomněl ale dodat, znovu cituji:

Se schválením a certifikací NATO by mohlo Řecko tyto pušky prodávat kterémukoliv členu Severoatlantické aliance.

Tajností nesmí zůstat ani fakt, že návrh na toto partnerství se zrodil už před více jak rokem, kdy řecký ministr obrany, Kammenos navštívil Moskvu.

Zdroj: New World Order Oppositions

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů