Putinova pověst na rozdíl od té Obamovy se v USA díky syrskému dění, zlepšila

499
Print Friendly, PDF & Email
Putinova pověst na rozdíl od té Obamovy se v USA díky syrskému dění, zlepšilaZdroj: www.cz.sputniknews.comm
Putinova pověst na rozdíl od té Obamovy se v USA díky syrskému dění, zlepšila
Zdroj: www.cz.sputniknews.comm

Ruský prezident, Vladimír Putin se může těšit z větší obliby a lepší pověsti, mezi lidmi. Krom ruských občanů, kteří si Putina nesmírně váží a mnoha Evropanů, kterým došlo, že vláda Spojených států, pro Evropu není to pravé ořechové se pověst Vladimíra Putina začíná lepšit také v USA, tedy v samotném, světovém středu ruské nenávisti. Naproti tomu, pověst amerického prezidenta, Obamy se značně zhoršila.

Přesně s touto zprávou přišli experti pro mezinárodní záležitosti, jejichž posouzení a názor se stal zájmem univerzity College of William and Mary a amerického zpravodajského časopisu, Foreign Policy. Ten konkrétně uvádí, že samotnou pověst ruského prezidenta, Vladimíra Putina, hodnotilo celkem 694 osob, jež se „skládají“ většinou z odborníků, kteří pracují na amerických školách. Zaměříme-li se na pokládané otázky, pak je třeba říci, že jejich hlavním tématem, byla zahraniční politika. Pokud si to máme uvést blíže, tak expertům byla položena, například tato otázka, cituji:
Jak ovlivnily události na Krymu a v Sýrii pověst ruského a amerického prezidenta?
Odpověď na otázku, byla zmíněna hned na začátku článku. Pověst Vladimíra Putina se zlepšila, naopak Obamy u lidí poklesl. Americký časopis,  Foreign Policy ale také dodává, co může být potencionálním, ruským klíčem k úspěchu Putina. Cituji slova poublikovaná v časopisu:
Experti pro mezinárodní politiku nemusejí souhlasit se sebejistým jednáním Ruska v Sýrii, uznávají však, že podobný přístup podle všeho zlepšil pověst Putina.
Zároveň je třeba dodat, že tento průzkum byl učiněn ještě před údajným ruským „bombardováním“, pozic povstalců, což jsou lidi, kteří nespadají ani žádným způsobem nepatří k Islámskému státu. S velice podobým obviněním na Ruskou federaci vystoupili americké uřády, včetně generálního tajmeníka NATO, Jense Stoltenberga již mnohokrát, Ruská federace, potažmo tamější ministerstvo obrany, ale každé takovéto obvinění označilo za nedůvěryhodné.

Poznámky ohledně Ruských akcí v Sýrii

Ruská federace, začala pozice, teroristické organizace, „Islámský stát“ jejíž bojovníci nyní bojují proti režimu, syrského prezidenta Baara Asada, bomardovat na žádost Asada 30. září. Na této protiteroristicé akci se ukazáli ruské vojenské letouny jako SU-25, SU-24M, nebo SU-34. Celkem Ruská federace, teroristům zasadila 140 úderů, přičemž mezi tyto údery se počítá i zničení velitelských stanovišť, cvičných táborů a muničních skladů. Mimo letecké údery, Rusové využili také svůj námořní, vojenskou výzbroj, konkrtétně čtyři lodě, Kaspické flotily, které na pozice Islámského státu, jak bylo již dříve na Bloumateli zveřejněno, vypálili 26 raket, jejichž přesnost odchylka činila maximálně 5 metrů.

V souvislosti s ničením IS a neustálími provokacemi USA, v podobě falešných obvinění se již dříve zmínil velvyslanec Sýrie, nacházející se Rusku, Riad Haddad, který uvedl, že údery jsou prováděny  proti teroristickým ozbrojeným skupinám, a ne proti opozici nebo civilnímu obyvatelstvu. Podle jeho slov už ruské letectvo značně poškodilo kolem 40 % infrastruktury IS.
Zdroj: Sputniknews
Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů