Putin, oblíbencem Latinské Ameriky

497
Print Friendly, PDF & Email
Putin, oblíbencem Latinské Ameriky
Putin, oblíbencem Latinské Ameriky
Zdroj: www.ac24.cz

Venezuelský žurnalista, jež mediím, neřekl své jméno, se zmínil o Latinské Americe a o současné politické situaci, včetně odvetných sankcí, které byly na Rusko uvrženy Evropskou unií a Spojenými státy. Podle informací jež žurnalista poskytl, je prý po celé Latinské Americe, nejoblíbenějším politikem Vladimír Putin. A to i přes to, že Spojené státy, konkrétně, místní média se snaží svou propagandou, tento výsledek zvrátit. Podle slov žurnalisty, je oblíbenost Vladimíra Putina dána několika důvody a to: Volání po multipolárním světě, mírné vyjednávání při sporech, postavení se za svou vlast, nebo odvrácení, všech nekalostí, které se proti Rusku chystají. A to stále ještě není všechno, Vladimír Putina je také pochvalován za to, že se chystá navrátit do Latinské Ameriky, kde chce přispět ke zvýšení ekonomiky, obchodní a humanitární spolupráci. Mimo jiné také za to že dokáže mluvit se všemi lidmi, na všech úrovních. Není ani tajností, že Rusko na rozdíl od západu, podporuje vojenskou infrastrukturu od Mexika, přes Paraguay až po Karibik a nehraje si na nějaké tajné plány v podobě, svržení legitimně zvolené vlády, apod… .

Naproti tomu západ, je jen jeden velký podrazák, globální policajt a jedno velké ucho, jež poslouchá cizí rozhovory za dveřmi. A kdokoliv něco namítne, či se jen pokusí, podat návrh, který je proti vůli americké vládě, je ihned umlčen, (když se jedná o stát, tak je mu buď vyhrožováno, vojenským násilím, či finančními sankcemi). Současná situace mezi Ruskem a Spojenými státy je tedy taková, že většina Latinské Ameriky, důvěřuje Rusku, zatímco důvěra ve Washington, pomalu opadá. Důvodů je spousta, od odposlouchávání německé kancléřky, Merkelové, přes nachytání amerických špionů, přímo v budově německé zpravodajské služby, až po Americké, násilnické způsoby, jak vyřešit konflikt, případně nastolit pořádek. Všechny tyto skandály, dokazují jen jedno jediné, americké tajné služby se nezastaví před ničím. Podobný případ, jako Merkelové, se stal i hlavám spolku ALBA (Bolivarovská aliance pro Ameriky, do níž patří, Venezuela, Kuba, Nicaragua, Ecuador a Bolívie). Všechny tyto země, pohrozili Spojeným státům, že toto špehování vnímají jako hrozbu. Není ani výjimkou, že se cílem špehování mohli stát i prezidenti Mexika, Kolumbie a Guatemaly. Bylo to poznat na jejich práci (poslušně soužili a slouží jak jim Washington, pískne). Ve všech státech a ve všech obyvatelích to vyvolalo stejný pocit, pocit zhnusení.

Kdybychom měli říci pár posledních vět na závěr. To, že je Putin normální a přátelský člověk, to teď už „víme,“ dokazuje to i jeho přístup k návštěvě Latinské Ameriky, kde objel Kubu, Nicaraguu, Argentinu a Bolívii. Během všech těchto cest, pouzavíral dohody, jež mají mezi Ruskem a danými státy vytvořit dlouhodobý, obchodní vztah, ve všech sférách od energetiky až po zemědělství. Co se týká jídla, tak z toho se v posledních dnech stal hotový poklad. Jenže je tu háček, naši západní sousedé včetně našich prozápadních kolegů v vropksé unii, kteří se věrně pod taktovkou Spojených států, přidali k americkým sankcím. Pro ty státy jež takto učinily, platí, přímo od Ruska, jednoroční zákaz dovozu potravin do Ruska. Teď, když padl tento zákaz, Rusové, konkrétně zemědělští výrobci, si nelámou nějak hlavy, mají přeci spojence za oceánem, kteří budou jistě rádi spolupracovat. Očekává se, že ke spolupráci se připojí: Brazílie, Argentina, Chile, Ecuador, Paraguay a Uruguay, všechny tyto státy, by měli začít s exportem všech druhů masa, ryb i dalších mořských plodů, ovoce a mléka. Co se týká nás Evropanů, tak mi máme, dýky Amíkum, zas o zábavu „postaráno“. Všechny evropské společnosti, jež mají s potravinami, co k dočinění jsou poškozeny, včetně těch Amerických. Pokud se na to podíváme okem matematickým, tak Američané také prodávají mražené maso, především kuřata, které byly z 10% prodány do Ruska. V Evropě platí jedno pravidlo. Je lehké odejít, ale těžké, ne-li nemožné se vrátit. Naproti Evropě, evropským státům, které se přidali k sankcím, oslavují Brazilci, jimž se podařilo dostat do Ruska 90 brazilských producentů masa. V roce 2013 činil brazilský export do Ruska 2,3 miliardy dolarů. Podle odborníku se v následujících letech (2014-2015), dá očekávat další nárůst. Latinská Amerika již v minulosti sankcím od západu čelila, teď přišla její chvíle, aby oplatila ránu. Rusko podpoří ráda.

Tož tímto končí výpověď žurnalisty

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů