První skupina bojovníků syrské opozice, kterou cvičí Pentagon, neuspěla

616
Print Friendly, PDF & Email
První skupina bojovníků syrské opozice, kterou cvičí Pentagon, neuspělaZdroj: www.cz.sputniknews.com
První skupina bojovníků syrské opozice, kterou cvičí Pentagon, neuspěla
Zdroj: www.cz.sputniknews.com

První část bojovníků syrské opozice, která byla cvičena americkým ministerstvem obrany, Pentagonem a čítala 54 osob, v Sýrii neobstála. Takovouto zprávu přinesla americká televizní a rozhlasová společnost, CBS. Podle nejnovějších informací, celý velice radikální verdikt vynesl jeden z amerických úředníků.

Dle jeho slov, byla téměř polovina lidí (bojovníků) v první syrské opoziční skupině, zabita, nebo zajata. Další lidé se pak poděli neznámo kam, doslova se za nimi zavřela zem. V reportáži, společnosti CBS se dokonce podotýká i na fakt, že se žádný z členů bojové skupiny nezúčastnil bojů s Islámským státem.

Televizní společnost, CBS ale připomněla, že i přes neúspěch první syrské, vojenské skupiny, Spojené státy, přesněji řečeno americké ministerstvo obrany, Pentagon hodlá v těchto akcích vůči Sýrii, pokračovat. Podle dostupných informací je ministerstvo obrany USA připraveno vyškolit až 12 000 syrských bojovníků a do celé záležitosti nainvestovat celkem 500 milionů dolarů, což je v přepočtu nějakých 10 miliard korun. Nutno podotknout, že tyto peníze byli do zmíněných akcí amerického ministerstva obrany už „zapojeny“ a dosud se z této částky (500 milionů USD) utratilo 42 milionů.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů