První ruské nálety v Libanonu

616
Print Friendly, PDF & Email
První ruské nálety v Libanonu
První ruské nálety v Libanonu
Zdroj: www.belenko.ru

Ruská federace, potažmo stíhací letouny tamějšího vojenského letectva toto pondělí (tedy včera), učinili dle nejnovějších zpráv a samozřejmě se souhlasem libanonské vlády, vůbec první bombardování teroristických cílů, jež patří radikální, celosvětově známé teroristické organizaci, Islámský stát. Mezi zasažené objekty, nebo v tomto případě lépe řečeno, spíše cíle patří například, několik malých teroristických uskupeních, jež působí přímo v Libanonu včetně tzv Daesh cílů. Což jsou také teroristická uskupení, ale liší se tím, že spadají pod teroristickou organizaci Al kajda a jejich polem působnosti je Irák.

Vraťme se ale zpět k ruským vojenským akcím, uspořádaným proti současnému, defacto globálně řádícímu terorismu. Konkrétně se vrátíme do bodu, kdy libanonská vláda oficiálně povolila Rusům bomardovat a níčit pozice teroristů. Přiznejme si to na rovnu dámy a pánové, mnozí z vás by si možná řekli, že Ruská federace dostala oficiálnípovolení k bombadování teroristů od libanonské vlády až v okamžiku, kdy ruská armáda nepokojně „stepovala“ před místními vládními budovami. Musím vás všechny ale zklamat. Z řady vojenských zdrojů totiž vyplývá, že ruská vláda, výše zmíněné, oficiální povolení k bombadování pozic teroristu a současně s tím také oficiální povolení ke vstupu do vzdušnho prostoru Libanonu dostala ještě před samotným vstupem ruských vojsk, potažmo ruské armády a letectva.

Důvodem k tomuto povolení z libanonské strany byl fakt, že tamější (libanonská) armáda bojuje s teroristickými skupinami, především v hornatých, pohraničních oblastech sousedících se Sýrií.

Závěrem nutno připomenout, že Ruská federace celý boj proti terorismu projednala s předními lidmi z libanonské armády již na počátku letošního řína a to v Bejrútu, kde došlo k dohodě, jejímž výsledkem vznikla koalice do níž je zapojeno libanonské hnutí Hizballáh.

Zdroj: Euroasie.info

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů