První rok prezidentování stráví Trump v administrativní budově Eisenhower. Bezpečnost Bílého domu se bude upravovat

656
Print Friendly, PDF & Email
První rok prezidentování stráví Trump v administrativní budově Eisenhoweru. Bezpečnost Bílého domu se bude upravovatZdroj: www.upload.wikimedia.org
První rok prezidentování stráví Trump v administrativní budově Eisenhoweru. Bezpečnost Bílého domu se bude upravovat
Zdroj: www.upload.wikimedia.org

Americký miliardář a nově zvolený americký prezident, Donald Trump bude muset s největší pravděpodobností v prvním roce svého prezidentování trávit čas a přijímat návštěvy v administrativní budově Eisenhower. Ta se nachází, jen kousíček od současného prezidentského sídla Bílého domu ve Washingtonu. Důvodem tohoto dočasného přesunu budoucího amerického prezidenta je údajná úprava bezpečnostního systému v samotném Bílém domě. Informaci poskytl v rozhovoru pro americký televizní kanál, Fox News, poradce bývalého prezidenta, Geogre Bushe mladšího, Karl Rove, jehož slova následně citovali i americké noviny, New York Posts.

Ty konkrétně z rozhovoru Rovea pro Fox News uvedly tato slova, cituji:

Pokud to dobře chápu, první rok své prezidentské funkce nedostane prezident Trump Oválnou pracovnu (pracovna v Bílém domě).

Redakce výše zmíněných novin ve svém článku k úpravě bezpečnostního systému v Bílém domě zároveň dodává, že současný prezident, Barack Obama mohl celou úpravu systému, odmítnou a přenechat ji až Trumpovi.

Jak ale později uvedl Rove, tak aktuálně je situace taková, že se s úpravu bezpečnostního systému začne pravděpodobně, hned po odchodu současného prezidenta Baracka Obamy a s nástupem prezidenta budoucího, Donalda Trumpa.

Rove k budoucímu, dočasnému sídlu nového amerického prezidenta uvedl, cituji:

Domnívám se, že většinu prvního roku bude muset Donald Trump používat bývalou pracovnu Richarda Nixona, která se nachází v administrativní budově Eisenhowera.

K administrativní budově ve které by Trump měl strávit svůj první rok v roli prezidenta Spojených států, nelze nepřipomenout, že právě tato budova se v roce 1972 stala osudná pro již zmíněného bývalého prezidenta Richarda Nixona. Ten musel svůj úřad opustit poté, co se na veřejnost dostali nahrávky o zneužívání prezidentské kanceláře. A právě nahrávky, byly dle dostupných informací pořízeny v hotelu se stejným názvem, jako nyní nese administrativní budova, do které se nejspíše už brzy nastěhuje budoucí prezident Spojených států, Donald Trump.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů