První měsíc roku 2016 se v uprchlické krizi, zapsal jako tragický – zahynulo 250 lidí

479
Print Friendly, PDF & Email
První měsíc roku 2016 se v uprchlické krizi, zapsal jako tragický – zahynulo 250 lidí
První měsíc roku 2016 se v uprchlické krizi, zapsal jako tragický – zahynulo 250 lidí
Zdroj: www.ceskatelevize.cz

Leden 2016 se pravděpodobně v souvislosti s uprchlickou krizí, zapíše mezi její nejčernější měsíce. V tomto období totiž zhynulo rekordních 250 uprchlíků, kteří se v drtivé většině pokoušeli dostat do Evropy. Poslední takový incident, jehož koncem byla smrt několika lidí, se odehrál v sobotu, kdy se při převozu z Turecka do Řecka s uprchlíky převrátila loď a následně zemřelo 33 osob, včetně dětí. Informaci přinesla turecká média.

Uprchlíci, kteří se pokoušeli překonat vzdálenost mezi Tureckem a Řeckem, v drtivé většině cestovali z tureckého okresu Ayvacik, což je okres ležící v turecké pronvincii Canakkale. A jejich cílem byl řecký ostrov, Lesbos.

Ke zmíněné události ohledně úmrtí 33 uprchlíků se vyjádřila i státní agentura, Anadolu, která přichází s informacemi, že více jak 70 osob z osudného člunu, nebo chcete-li, tak lodi, bylo zachráněno tureckou pobřežní stráží a následně hospitalizováno.

V souvislosti s událostí je ale nutno znovu dodat, že tento incident velice přispěl k vůbec nejčernějšímu měsíci v období uprchlické krize. Podle řady informací se totiž letošní leden od vypuknutí uprchlické krize v roce 2014, stal vůbec nejhorším měsícem, kdy při transportu do Evropy, zemřelo téměř 250 lidí.

Naposledy tolik lidí, přičemž to číslo je výrazně menší, než to nynější (250), zemřelo v lednu 2015, kdy se utopilo 82 lidí.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů