„Protiruské sankce nezrušíme, pokud se Rusko nevzdá Krymu,“ vzkazují Spojené státy

534
Print Friendly, PDF & Email
„Protiruské sankce nezrušíme, pokud se Rusko nevzdá Krymu,“ vzkazují Spojené státy
Zdroj: www.http://tammybruce.com

Americké ministerstvo zahraničí se bude i nadále držet protiruských sankcí, které byly Spojenými státy na Ruskou federaci, uvrženy v průběhu let 2014 a 2015. Zmírnění či úplné zrušení těchto sankcí by mělo nastat až v okamžiku, kdy se Ruská federace vzdá ukrajinského poloostrova Krymu, jenž byl na základě referenda 16. března 2014 připojen k Rusku. Aktuální postoj Spojených států ve věci protiruských sankcí, oznámil americký ministr zahraničí Mark Toner. Jeho slova, týkající se protiruských sankcí pak odcitovala redakce ruského zpravodajského portálu Gazeta.ru. Tato slova, která prohlásil americký ministr Mark Toner a později je citoval i uvedený ruský portál si rovněž dovolím odcitovat:

Rusko vyhlásilo nelegitimní referendum, během kterého obyvatelé Krymu byli nuceni volit za přítomnosti zahraničních vojsk, které obsadily jejich zemi.

Dále Mark Toner vzkázal Ruské federaci, že „Spojené státy neuznávají „ruské“ referendum, které se konalo 16. března 2014“.

Krom toho také nařknul Krymské úřady kvůli organizování nezákonných akcí proti krymským Tatarům, etnickým Ukrajincům, proukrajinským aktivistům a nezávislým novinářům“. O jaké, nezákonné akce se přesně jedná, však neuvedl.

Ruské federaci a patrně i celému světu pak ještě vzkázal tato slova, znovu cituji:

Naše sankce souvisí s Krymem a budou platit do té doby, pokud Rusko nevrátí Ukrajině kontrolu nad poloostrovem.

Pro zrekapitulování celé situace, týkající se připojení (dříve) ukrajinského poloostrova Krymu k Rusku ještě uvádím, že k celé události došlo (jak už bylo uvedeno) 16. března, roku 2014. Tehdy bylo na základě občanského referenda o autonomii Krymu, krymskými obyvateli, rozhodnuto o připojení Krymu k Rusku. Pro připojení Krymu hlasovalo 96 % tamějších obyvatel.

21. března, roku 2014, tedy o týden později, ruský prezident Vladimir Putin podepsal schválení smlouvy o připojení Krymu a Sevastopolu k Ruské federaci a také rozhodnutí o vzniku Krymského federálního regionu jenž spadá do Ruské federace.

Spojené státy společně s Kyjevem, ale výsledek tohoto naprosto jasného referenda, odmítají uznat. Speciálně pak Kyjev na krymský poloostrov nahlíží jako na okupované území, které patří Ukrajině. Ruská vláda se ale proti všem těmto obviněním brání a tvrdí, že referendum bylo provedeno plně v souladu s mezinárodním právem a chartou OSN.

Zdroj: Gazeta.ru

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů