Proamerická koalice ukončila nálety v Dajr az-Zauru, bombardování v Rakce, ale pokračuje

559
Print Friendly, PDF & Email
Proamerická koalice ukončila nálety v Dajr az-Zauru, bombardování v Rakce, ale pokračuje

Zdroj: www.kramola.info

Vojenská aliance, která ve spolupráci s ruskými leteckými silami bojuje proti radikální teroristické organizaci Islámský stát a v jejímž čele stojí Spojené státy, ukončila před několika málo dny, konkrétně, tímto pondělkem (18. zářím), nálety na syrské město Dajr az-Zauru. Aktuálně tak tato, Spojenými státy vedená, vojenská aliance už pokračuje v bombardování jen syrského města Rakka.

To stále zůstává pod kontrolou radikální teroristické organizaci Islámský stát, která si z něj v Sýrii udělala hlavní město. Podle všech dostupných informací bylo jenom v pondělí, 18. září na toto město podniknuto ze strany, výše zmíněné vojenské aliance 48 útoků.

Následující den, tedy v úterý tatáž aliance podnikla na uvedené syrské město dalších 45 útoků. Zatím poslední útoky na syrské město Rakka, o kterých je veřejně známo, byly provedeny včera (ve středu 20. září), kdy bylo zaznamenáno 14 útoků.

Uvedené město Rakka, ale není jediným syrským městem, které bylo v poslední době cílem útoků proamerické aliance. Je známo, že vojenské údery se značně dotkly také syrského města Abu Kamal, které se nachází nedaleko.

Zdroj: Sputniknews

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů