Pro ruskou ekonomiku těžké časy končí

628
Print Friendly, PDF & Email
Pro ruskou ekonomiku těžké časy skončíZdroj: www.ogena.net
Pro ruskou ekonomiku těžké časy skončí

Zdroj: www.ogena.net

Po téměř třech letech, kdy ruské ekonomice vládla recese se zdá, že by se již dokonce tohoto roku mohla vrátit zpět na úroveň na které byla, před třemi lety, tedy na úroveň růstu. S pozitivní zprávou o ruské ekonomice přišel ve svém článku, všem asi dost známý podnikatelský časopis, Forbes. Ten uvádí, že důvodem pozitivních zpráv pro Rusko je nynější stabilizovaná cena ropy na kterou velice apelovali víceméně všichni ruští investoři.

Ve Forbesu ke stabilizovaným cenám ropy navíc stojí, že pro ruskou ekonomiku může mít tato situace velice pozitivní účinky a to zvláště za stavu, kdy se cena za jeden barel ropy pohybuje v řádech 50 dolarů, což je přesně suma se kterou ruská ekonomika počítá ve svém rozpočtu.

Analytici tak díky tomu předpokládají, že ve druhé polovině roku by mohla ruská ekonomika začít vykazovat čtvrtletní růst o 0,5-1%.

K nynějšímu stavu ruské ekonomiky se vyjádřil i odborník na rozvíjející se trhy, Mike Reynal. Ten konkrétně uvedl, cituji:

Věřím, že ruská ekonomika se odrazila ode dna a začala znovu stoupat na základě stabilizované ceny ropy, která měla příznivý dopad na důvěru investorů.

Reynal ještě dodal, že ruští investoři údajně očekávají zlepšení ruské ekonomiky až v příštím roce.

Zdroj: Den24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů