Přítomnost ruských bombardéru v Íránu, potvrzena

502
Print Friendly, PDF & Email
Přítomnost ruských bombardéru v Íránu, potvrzenaZdroj: www.airplane-pictures.net
Přítomnost ruských bombardéru v Íránu, potvrzena
Zdroj: www.airplane-pictures.net

Ruská federace, respektive ruské ministerstvo obrany, dnešním dnem definitivně potvrdilo informaci, o rozmístění ruských bombardéru v Íránu. Jedná se konkrétně ruské bombardéry, typu Tu-22M3 a Su-34, které dnes (v úterý 16. srpna) vzlétly z íránského letiště Hamadan a zaútočili na pozice Islámského státu v Sýrii.

Již zmíněné ruské ministerstvo obrany pak k tomuto bombardování islámských pozic ve svém prohlášení, uvedlo, cituji:

16. srpna 2016 zasadily dálkové bombardéry, typu Tu-22M3 a frontové bombardéry Su-34, které vzlétly s plnou bombovou zátěží z letiště Hamadan (Íránská islámská republika), kde jsou dislokovány, skupinový letecký úder objektům teroristických skupin jako je Islámský stát a Fronta an-Nusra v provinciích Aleppo, Dajr az-Zaur a Idlíb.

Ve zprávě se krom výše uvedeného píše také o patřičných důsledcích těchto leteckých útoků. Podle dostupných informací bylo, například zasaženo a zničeno celkem pět velkých skladišť zbraní, munice a maziv. A to není ani zdaleka všechno! Ozbrojenci radikální teroristické organizace, Islámský stát přišli také hned o několik výcvikových táborů pro své může. Jedná se o tábory v okolí obcí Serakab, Al-Bab, Aleppo nebo Dajr az-Zaur. Mezi další, dá se říci zdevastované objekty Islámského státu patří i tři řídící stanoviště ozbrojenců, které se nacházely nedaleko měst Jafra a Dajr az-Zaur. Těmi úplně posledními a dá se říci nejvýraznějšími ztrátami, které Islámský stát utrpěl jsou samozřejmě ztráty na životech. Kolik přesně bylo islámských bojovníků zabito, není ale nikomu známo.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů