Prezidentský personál Donalda Trumpa vyžaduje seznam všech zaměstnanců přivedených Obamou

450
Print Friendly, PDF & Email
Prezidentský personál Donalda Trumpa vyžaduje seznam všech zaměstnanců přivedených Obamou
Zdroj: www.guardian.ng

Nastupující americký prezident a miliardář Donald Trump společně se svým týmem, požádal současnou dosluhující americkou, prezidentskou administrativu o vydání seznamu, všech zaměstnanců, kteří byli současným prezidentem, Barackem Obamou, dosazeni do svých funkcí. Z informací vyplývá, že se hlavní pozornost bude upínat hlavně na ty zaměstnance, kteří měli přístup k informacím o terorismu a podíleli se na kontrole zbraní.

Krok ze strany nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa a jeho týmu přichází v okamžiku, kdy současný prezident, Barack Obama, krom obvinění Ruska z hackování amerických voleb a uvalení sankcí, před týdnem na adresu Trumpa prohlásil, že by nad ním v případě třetího, volebního období, vyhrál prezidentské volby.

Samotný požadavek na předložení patřičného seznamu pak byl Trumpovými spolupracovníky, předložen ministerstvu energetiky na začátku tohoto měsíce. Vzhledem k tomu ale, že aktuální zaměstnanci energetiky, nastupující administrativě, žádný výše uvedený seznam neposkytli, položili členové týmu nastupujícího prezidenta, výše uvedenému ministerstvu, celkem 74 otázek. Ty se týkaly především klimatické změny, terorismu, zbraní ale i mnoha dalších politických záležitostí.

Na tuto praktiku ze strany týmu nastupujícího prezidenta Donalda Trumpa zareagoval pro americký zpravodajský portál FoxNews.com, zakladatel Centra pro předání prezidentství, Max Stier. Ten konkrétně, celkem neutrálně uvedl, že obě strany k předávání moci přistoupily „patřičně,“ ale že tyto personální otázky jsou „nezvyklé a znepokojivé.“

V závěru pak ještě dodal, cituji:

Kariérní zaměstnanci jsou odpovědní za realizaci politických směrnic, které prezident stanoví. Nemůžete hnát lidi k odpovědnosti za politiky zvolenými americkou veřejností. To je prostě špatně.

Zdroj: FoxNews.com

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů