„Přesuňte si své imigranty na své území!,“ vzkazují Francouzi Britům

560
Print Friendly, PDF & Email
Eurotunel, jimž imigranti prchají do Velké BritánieZdroj:
Eurotunel, jimž imigranti prchají do Velké Británie
Zdroj: www.novinky.cz

Nechceme bordel vašich imigrantů na našem území! Tak zhruba nějak takto se vyjádřili fracouzští politici na adresu Velké Británie. Jedná se konkrétně o vyjádření primátorky, francouzského města Calais, Natachy Bouchartové a bývalého, dříve vysoce postaveného, středo-pravicového ministra zdravotnictví, Xaviera Bertranda. Oba dva tito politici požadují, aby francouzská vláda začala znovu projednávat podmínky, téměř dvanáct let staré dohody, díky níž by se musela britská pohraniční kontrola přesunout do Pas de Calais.

Pokud by takovéto rozhodnutí skutečně padlo, tak uprchlíci, kteří si přišli zažádat o azyl v Británii a jsou momentálně ve speciálních britských táborech, jež se ale nachází na francouzsko-britských hranicích, by se museli přemístit do britského hrabství Kentu.

K celé této situaci se vyjádřili i dva zmínění politici – Xavier Bertranda, který řekl toto, cituji:

Nechť uprchlíci jdou a vyzvou Davida Camerona, ať si provádí, jakou politiku chce, na svém ostrově.

A také Natacha Bouchard, podle jejíž slov, Britové, Francouzům vnucují své zákony. Bouchard zároveň požádala, aby oba uprchlické tábory, které nyní stojí v Pas de Calais, byly postaveny v britském Kentu.

Máme-li si pak povědět něco víc o obou těchto politicích, tak jedině to, že oba jsou členové francouzské opozice a stěžují si na ostře protifrancouzské nálady v bulvárním britském tisku – a na to, že se Británie vyhýbá své odpovědnosti za uprchlíky.

A o britských uprchlících se mluví i mezi dalšími francouzskými činiteli. Ty si konkrétně představují jak by to asi vypadalo, kdyby situace byla obrácená. Kdyby francouzsky mluvící uprchlíci ze západní Afriky přijížděli do Cornwallu a vydali se do Kentu, aby se dostali do Francie.

Zdroj: Britské listy

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů