Předsedkyně ukrajinského hnutí „Antivojna“, Viktoria Šilova byla unesená a hrozí jí kriminál

683
Print Friendly, PDF & Email
Viktoria ŠilovaZdroj: www.novarepublika.cz
Viktoria Šilova
Zdroj: www.novarepublika.cz

Chtěla pouze zabránit vojenské mobilizace, namířené proti lidem a poukázat na skutečné ztráty, které potkaly ukrajinskou armádu, během tzv. „antiteroristické operace.“ Místo toho se však dočkala skupinky násilníků, jež vtrhli do jejího domu, odkud ji unesli, obvinili z pobuřování proti režimu a nyní je realita taková, že jí hrozí až osmiletý kriminál.

Tak přesně takovýto osud potkal, ukrajinskou obhájkyni, lidských práv a šéfku tamějšího ukrajinského hnutí, Antivojna, Viktorii Šilovou, která se, jak už bylo výše popsáno, postavila proti mobilizaci ukrajinských vojsk jež byla namířená na Donbas.

Jen o několik dní později, však na své statečné skutky tvrdě doplatila, když do jejího domu, na příkaz ukrajinské vlády, vtrhla banda násilníků, kteří ji obvinili z pobuřování proti režimu a následně unesli. V současné chvíli, ukrajinská vláda tvrdí, že za svá proti-státní prohlášení může předsedkyně, Viktoria Šilova dostat až osmiletý trest za mřížemi.

Celou tuto zprávu zveřejnil také ukrajinský deník, Dněpropetrovskaja panorama, který konkrétně uvádí, že trestní řízení s ukrajinským hnutím, „Antivojna“ a jeho šéfkou začalo již 29. ledna, letošního roku. Důvodem pro tuto akci je prý, šíření informací, které šíří hnutí ANTIVOJNA, pomocí neoprávněných osob. Cílem těchto osob je dle ukrajinského vrchního, vojenského prokurátora, Anatolije Matjose, narušit mobilizaci a podkopat legitimní aktivity ukrajinských, ozbrojených sil a ostatních vojenských jednotek.

Skutečnost je ale zcela odlišná a nepatrně byla zmíněna již na samotném začátku článku. Informace, které uvádí ukrajinský deník jsou zkreslené a to značně. Důvodem k zahájení trestného řízení, vůči Viktorii Šilove a jejímu hnutí, jsou její videa v nichž se zabývá základními problémy občanské války, která nyní zuří na východě Ukrajiny. Krom toho ve svých prohlášeních také přináší informace o počtech vojenských obětí.

Je tedy naprosto jasné, že v tomto případě se ukrajinská vláda, snaží tuto figurku, bojující za lidská práva umlčet. Této skutečnosti nahrává i fakt, že Viktoria Šilova je bývalá poslankyně Dněpropetrovské oblastní rady. Čili nejspíše měla přístup k různým informacím, mimo jiné také ke konečným číslům padlích vojáků v rámci tzv. „antiteroristické operace.“

Zdroj: Nová Republika

5/5 - (2 votes)

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů