Potvrzeno: Kyjev odstřeloval donbaské obce

468
Print Friendly, PDF & Email

Všechno vyšlo najevo 12. listopadu 2014 v Ženevě, kde mezinárodní organizace „Human Rights Watch,“ zveřejnila zprávu, že během příměří, které zde údajně vládlo mezi ukrajinskými, vojenskými jednotkami a separatisty, byly oblasti v donbaské a luhanské republice odstřelovány přímo z Kyjeva.

Jedná se konkrétně o výbuch dvou trychtýřů v Doněcku, jež se nachází poblíž kanceláří, červeného kříže, kde sídlí mezinárodní výbor této organizace. Na místě neštěstí, následkem výbuchu kazetové munice a roztříštěných úlomku, zahynul 2. října, jeden pracovník červeného kříže, Laurent du Pasquier. Samotné úlomky byly nalezeny ale také v dalších doněckých čtvrtích, jako třeba v obytných budovách, dětských zařízeních. V podstatě totéž se nacházelo i na území Luhanském.

Podle tvrzení, organizace, Human Rights Watch, která se specializuje na výzkum lidských práv, byla munice odpálená na území, kterému dozorovali ukrajinské, vládní jednotky. A podle posledních informací byly za potřebí k odpalu, raketomety Smerč a Uragán. Krom toho se dříve také potvrdilo, že ukrajinská armáda disponuje raketomety Grad.

Kam to chce organizace ale až dotáhnout? Všichni pracovníci Human Rights Watch shromáždili, řadu faktů, výpovědí svědků atd… a podle nejnovějších zpráv to hodlají dotáhnout až do OSN a také do dalších velice zainteresovaných mezinárodních struktur. Problémem je ale to, že se k tomuto plánu nikdo nehlásí, nikdo nejevý žádný zájem.

To konce konců potvrzuje i expert pro zbraně v organizaci, Human Rights Watch,  Mark Hizney, který tvrdí, že zatím nikdo organizaci o údaje, nežádal. Nesmíme také zapomenout, že válečných zločinů, kterých se Kyjev proti mírným občanům dopustil je daleko více, než současné odpalování donbaské a luhanské republiky. S tímto tvrzením přišel vedoucí stálé delegace, Rady Federace, Andrej Klimov, který konkrétně říká, cituji:

„Je to další důkaz dvojí míry v západní politice. Možná, že lidé, kteří pracují v organizacích jako Human Rights Watch, konečně pochopí, že velká práce je čeká nikoli vůči Rusku, ale vůči zemím, které považují sebe za etalon demokracie a dodržování lidských práv.“

A na závěr jedna „aktualita“. Dne 13.11.2014 se v New Yorku, konalo zasedání Rady bezpečnosti OSN, kde hlavním tématem byla Ukrajina a o níž se zmínil také Ruský zástupce, Alexandr Pankin, který upozornil kolegy na fakt, že ukrajinští vojáci nedodržují příměří v Donbasu. Tuto informaci dostali také další členové Rady bezpečnosti, kteří stejně jako zaměstnanci Human Rights Watch, sledují situaci na Ukrajině.

Zdroj: AC24

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů