Potíže amerických tanků při přesunu do Polska

552
Print Friendly, PDF & Email
Potíže amerických tanků při přesunu do Polska

Zdroj: www.ifuun.com

Americká armáda, která má v současné chvíli své tanky na území Evropy se při jejich přesunu z Německa, konkrétně z německého přístavu Bremerhaven do Polska, „setkala“ s nečekanými problémy. Několik kusů americké obrněné techniky bylo totiž během jejich přepravy, díky nízkým mostům, vážně poškozeno. Velení americké armády prozatím nepřišlo s náhradním řešením možné dopravy. Informaci o problémech americké armády v Německu přinesl americký mezinárodní deník The Wall Street Journal.

Krom problémů s obrněnou technikou a výškou německých mostů se ale americká armáda, dle slov generálporučíka pro Evropu, Bena Hodgese musí „popasovat“ také s vybitými akumulátory u některých tanků. Hodges společně s tím také přiznal, že Washington nedisponuje dostačujícími informacemi o infrastruktuře v jednotlivých zemích Severoatlantické aliance, které dříve spadaly do Sovětského bloku.

Pro ty, kteří současné vojenské dění v Evropě sledují jen zřídka kdy v souvislosti s přesunem americké vojenské techniky z Německa do Polska nutno ještě připomenout, že Spojené státy aktuálně přesouvají na Východ Evropy celkem 87 tanků několika typů. Mezi ně se řadí například: M1 Abrams, nebo 144 BVP M2 Bradley. Společně s tanky, ale do Východní Evropy poputuje také 18 samohybných houfnic typu M 109 Paldin a čtyři tisíce vojáků na podporu vojenské operace „Atlantické odhodlání,“ jejíž aktivity budou zaměřeny proti možným vojenským akcím Ruské federace.

Zdroj: The Wall Street Journal

Rate this post

Komentovat pomocí Facebooku

Komentářů